Pētnieciskais darbs

ALBERTS GRĪVNIEKS 23.05.2022 ALBERTS GRĪVNIEKS

Klāt maijs – mēnesis, kad Alūksnes parkos krāšņas dejas sāk Alberta un Alvita Grīvnieku meistarotās strūklakas. Gadu gadiem tās priecējušas alūksniešu un arī pilsētas viesu sirdis. Šodien piemiņu Alūksnē par Albertu Grīvnieku glabā gan strūklakas, gan vējrādītājs ar uzrakstu “Alberts”, kuru viņa kādreizējie kolēģi no komunālo pakalpojumu uzņēmuma “Rūpe” uzstādīja objektā, kur bija aizritējušas daudzas meistara darba dienas. Piemiņu glabā arī dēls Alvits Grīvnieks, kurš ir mantojis tēva mīlestību pret strūklakām un ir tehniskais autors 2002. gada augustā Alūksnē atklātajām atjaunotajām un ar gaismas efektiem papildinātajām strūklakām.  


Vairāk
OTTO (GUSTAVS) DREIMANIS 08.04.2022 OTTO (GUSTAVS) DREIMANIS

Šomēnes stāsts par Imantas pulka kareivi Otto (Gustavu) Dreimani, kura jaunības gadi aizvadīti Alūksnes pusē. 

Par to, kādi iespaidi gūti dienesta laikā Tālajos Austrumos un mājupceļā, vēsta ģimenes foto arhīvs un atmiņas, kuras rūpīgi glabā Otto mazmeita Baiba Dreimane. Paldies Baibai par mums izstāstīto vectēva dzīvesstāstu, kā arī vēstures liecību glabāšanu un godāšanu.

Vairāk
LEO KOKLE 18.03.2022 LEO KOKLE

Gleznotājs, portretists, jauno mākslinieku darba izstāžu tradīciju iniciators, tautā populārs un iemīlēts mākslinieks, viens no talantīgākajiem sava laika gleznotājiem - LEO KOKLE.

Vairāk
LŪCIJA SĀGAMEŽA NĀGELE 11.02.2022 LŪCIJA SĀGAMEŽA NĀGELE

Dzejniece un nacionālās  pretošanās kustības “Tālavas sili” dalībniece Lūcija Nāgele Sāgameža. 

Vairāk
GOTFRĪDS MĪLBERGS (SKUJU FRĪDIS) 15.01.2022 GOTFRĪDS MĪLBERGS (SKUJU FRĪDIS)

Teicams humorists un rakstnieks, pedagogs, redaktors, jaunsaimnieku un sīkgruntnieku partijas biedrs. 2., 3. un 4. Saeimas deputāts, Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, brīvprātīgs latviešu strēlnieks un Latvijas armijas karavīrs. Dedzīgs savas valsts patriots. Tik daudzpusīgs un radošs bijis mūsu novadnieks Gotfrīds Mīlbergs jeb Skuju Frīdis. 2022. gada 12. janvārī Gotfrīdam Mīlbergam apritēja 135.

Vairāk
RŪDOLFS VĒTRA 04.12.2021 RŪDOLFS VĒTRA

Mākslinieks un dzejnieks Rūdolfs Vētra.

Vairāk
ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk