Aktualitātes

Meteņdienas pasākums Alūksnes Muižas parkā kopā ar folkloras kopu "Upīte" 08.02.2020

Meteņdienas pasākums Alūksnes Muižas parkā kopā ar folkloras kopu "Upīte"

Alūksnes muzejs aicina svinēt latviešu tradicionālos gadskārtu svētkus! Šoreiz pulcēsimies Meteņos.
Pasākums norisināsies Alūksnes Muižas parkā pie Eola tempļa.

Kopā ar Viļakas novada folkloras kopu "Upīte" sanāksim pašā ziemas viducī - Meteņos, kad parasti dzenam to ziemu prom un aicinām pavasari ar dziesmām, dančiem un rotaļām, kā arī dažādām jautrām izdarībām un spēlēm. Arī šogad kursim ugunskuru un sadedzināsim iepriekšējo Jāņu vainagus. 

Ir sanācis tā, ka pagājušajos Meteņos ziema ir labi aizbaidīta, tad šogad, ja vēl nebūs atnākusi, dzīsim prom rudeni un gaidīsim pavasari!
Uz tikšanos svētkos!

Barikāžu atceres pasākums "Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri" 20.01.2020

Barikāžu atceres pasākums "Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri"

1991. gada janvārī no Alūksnes rajona uz Rīgu devās ap 700 cilvēkiem. Katram barikāžu dalībniekam un viņu tuviniekiem tas bija satraukumu un latvietības apliecinājuma laiks.

Aicinām 20.01.2020. plkst. 13:00 pie Alūksnes muzeja uz Barikāžu dienu atceres pasākumu “Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri”. Skanot dziesmām un atmiņu stāstiem, kopā darbosimies un izdzīvosim barikāžu laika notikumus. Pasākums notiek sadarbībā ar Alūksnes Kultūras centru un NBS Kājnieku skolu.

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts” pagarināta līdz 31. janvārim 11.01.2020

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts” pagarināta līdz 31. janvārim

Iepriecinoša ziņa!!!

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas izstāde "Ledus ir salts un silts" pagarināta līdz 31. janvārim.

Laipni aicināti! 

Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks svētkos 17.12.2019

Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks svētkos

Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks svētkos:

24. un 25. decembrī        SLĒGTS

26. decembrī apmeklējot muzeju no plkst. 10:00 – 17:00, Rūķu piparkūku darbnīcā svētku laika noskaņā varēs izgatavot savu Laimes pogu!

27. un 28. decembrī        10:00 – 17:00

31. decembrī      SLĒGTS

1. janvārī           SLĒGTS


Lai priecīgi un mīlestības pilni Ziemassvētki ienāk ikkatrā sirdī un mājā! Lai Jaunais gads paver ceļu gaišām domām, cerībām visam labajam un dod spēku jaunu ieceru īstenošanai!


Ziemassvētku muzejpedagoģiskā programma "Tec, Laimiņa, tu pa priekšu' 08.12.2019

Ziemassvētku muzejpedagoģiskā programma "Tec, Laimiņa, tu pa priekšu'

Programmas laikā dalībnieki darbojas, meklējot, vēlēlējot, zīlējot laimi, iepazīst tautasdziesmas par Laimi, darina savu Laimes pogu, vēro stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstādē ziemīgos mākslas darbus un savas sajūtas un emocijas apraksta dzejā.

Programma darbojas Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

Ziemas saulgriežu svinības 21.12.2019

Ziemas saulgriežu svinības

Alūksnes muzejs kopā ar Druvienas kultūras nama folkloras kopu "Pērlis", vadītāja Dace Vītola, aicina 21. decembrī plkst. 11:00 Alūksnes muzeja pagalmā pulcēties uz Ziemas saulgriežu svinībām, kad gada īsāko dienu un garāko nakti atzīmēsim ar bluķa vilkšanu, masku izrādīšanu, ziedošanu ugunij, cienāšanos, skanīgām rotaļām un dančiem.

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts” 07.12.2019

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts”

Aicinām 7. decembrī plkst. 13:00 Alūksnes muzejā uz stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstādes “Ledus ir salts un silts” atklāšanu un radošo darbnīcu. 
Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Stikla mākslas katedras docente Ilze Dūdiņa izstādei Alūksnē izvēlējusies darbus ar ziemas sajūtu, kuros baudāma autores radītā pasakainā ziemas noskaņa.
Izstāde Alūksnes muzejā būs aplūkojama no 7. decembra. Atklāšanas dienā radošās darbnīcas laikā māksliniece piedāvās apmeklētājiem izveidot savu Laimes putnu no caurspīdīgā, trauslā materiāla- stikla.
Adventes vainagu darināšanas meistarklase kopā ar Ingu Nagli 29.11.2019

Adventes vainagu darināšanas meistarklase kopā ar Ingu Nagli

Ziemassvētku gaidīšanas laikā, 29. novembrī plkst. 17:00, Alūksnes muzejs piedāvā Adventes vainagu darināšanas meistarklasi, kas ir tradīcija jau gandrīz desmit gadu garumā un pulcē aizvien lielāku dalībnieku skaitu. Šogad meistarklasi vadīs vides dizainere, floriste, skaistas mājvietas “Kalmes” saimniece, lejasciemiete Inga Nagle. Viņa aktīvi iesaistās gan vides objektu veidošanā, gan labprāt dalās ar savu pieredzi jaunu floristu apmācīšanā. 2016. gadā Inga Nagle saņēma Gulbenes novada “Gada mākslinieks” laureāta balvu.

Aicinām uz nodarbību ņemt līdzi sveces, sveču turētājus un sev vēlamos materiālus dekorēšanai. Papildus materiālus varēs nopirkt arī meistarklases laikā. Pieteikšanās nodarbībai līdz 27. novembrim pa tālr. 25665538. Dalības maksa: skolēniem, pensionāriem- 1,00 EUR, pieaugušajiem- 2,50 EUR.

Svinēsim Latvijas 101. dzimšanas dienu kopā! 18.11.2019

Svinēsim Latvijas 101. dzimšanas dienu kopā!

Svinēsim Latvijas 101. dzimšanas dienu kopā! 

18.11.2019. Latvijas Republikas proklamēšanas dienā no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00 Alūksnes muzejs saviem apmeklētajiem dāvina brīnišķīgu iespēju- iepazīt jaunās izglītojošās spēles bērniem izstādē “Pa 7. Siguldas kājnieku pulka pēdām” un apmeklēt visas muzeja ekspozīcijas bez maksas.

Foto: Jana Rāga.

Tikšanās ar mākslinieku Kristianu Brekti  un izstādes “Monster” idejas līdzautori Augusti Petri sarunā par laikmetīgo mākslu. 19.11.2019

Tikšanās ar mākslinieku Kristianu Brekti  un izstādes “Monster” idejas līdzautori Augusti Petri sarunā par laikmetīgo mākslu.

Aicinām 19.novembrī plkst. 16:00 Alūksnes muzejā uz tikšanos ar mākslinieku Kristianu Brekti  un izstādes “Monster” idejas līdzautori Augusti Petri sarunā par laikmetīgo mākslu. 

Lekcija "7.Siguldas kājnieku pulka devums Latvijas valsts veidošanā" 11.11.2019

Lekcija "7.Siguldas kājnieku pulka devums Latvijas valsts veidošanā"

11.11.2019. plkst.10:00 un plkst.13:00 Alūksnes muzejs aicina uz lekciju „7. Siguldas kājnieku pulka devums Latvijas valsts veidošanā”, ko vadīs Alūksnes muzeja vēsturniece Zanda Pavlova.

7. Siguldas kājnieku pulka vēsture, devums Alūksnei un pulka dalība Bermontiādē- tēmas, par kurām īpaši vēlamies runāt Latvijas valsts svētku mēnesī. Pēc lekcijas piedāvājam apmeklēt izstādi "Pa 7. Siguldas kājnieku pulka pēdām".

Uz lekcijām lūdzam pieteikties līdz 8. novembrim pa tālr. 25665538. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas.

Atzīmējam, ka uz plkst.10:00 vēl ir brīvas 8 vietas, bet uz plkst.13:00 vēl var pieteikties 26 apmeklētāji.

Leģendu nakts Alūksnes Jaunajā pilī 26.10.2019

Leģendu nakts Alūksnes Jaunajā pilī

Alūksnes Jaunā pils ir viens no izcilākajiem 19. gadsimta neogotikas arhitektūras pieminekļiem Latvijā, kas glabā dažādus patiesus un leģendārus stāstus. Nesenā pagātnē atklātie pils sienu gleznojumi un inventārija saraksts rosināja mūs meklēt, kādam nolūkam tika paredzēta katra telpa. 

Izrādās, ka Alūksnes Jaunajā pilī ir bijusi ērģeļu, balkona, biljarda istaba, bibliotēka, svinību zāle un citas greznas telpas, bet šajā Leģendu naktī, 26. oktobrī, vēlamies pastāstīt par Fortepiano istabu, kurā bijis bagātīgs interjers un notikuši izsmalcināti mūzikas vakari. Šoreiz mūzikas un vēstures sintēzi pils telpās radīs Alūksnes Mūzikas skolas skolotāji un audzēkņi.

 

Uzgaidiet... loading