Aktualitātes

Izmaiņas Alūksnes muzeja pastāvīgās ekspozīcijas "Laikmeta mielasts" apmeklējumā 28. augustā 28.08.2020

Izmaiņas Alūksnes muzeja pastāvīgās ekspozīcijas "Laikmeta mielasts" apmeklējumā 28. augustā

Uzmanību! Alūksnes muzeja pastāvīgā ekspozīcija "Laikmeta mielasts" 28. augustā būs atvērta apskatei no plkst.14:00. Laipni aicināti!

Saruna par tekstilmākslinieces Ainas Muzes un rotu mākslinieka Aiga Audera radošo devumu mākslas un kultūras telpā 21.08.2020

Saruna par tekstilmākslinieces Ainas Muzes un rotu mākslinieka Aiga Audera radošo devumu mākslas un kultūras telpā

Kas saistīja tekstilmākslinieces Ainas Muzes un rotu mākslinieka Aiga Audera radošo sadarbību?

Atbildes meklēsim sarunā ar mākslas zinātnieci Ilonu Auderi,  mākslinieku Robertu Muzi, tekstilmākslinieci Elīnu Lūsi-Grīnbergu un gleznotāju Agati Muzi 5. septembrī plkst. 12:00 Alūksnes muzejā.

Pastaiga pa Alūksnes Muižas parku 13.08.2020

Pastaiga pa Alūksnes Muižas parku

Alūksnes Muižas parks ir pilsētas vēsturiskā centra daļa. Tas pievērš apmeklētāju uzmanību ar ainavisko dabu, bioloģisko daudzveidību un mazajām arhitektūras formām.
Aicinām doties 1h un 30min. garā pastaigā pa Alūksnes Muižas parku 15. augustā plkst. 11:00.
Alūksnes muzeja mainīgās izstādes 06.08.2019

Alūksnes muzeja mainīgās izstādes

Tver mirkli!
 
Alūksnes muzejā mākslinieku Aiga Audera rotu un Ainas Muzes tekstilu izstāde vēl tikai līdz 8. septembrim, bet līdz septembra beigām vasaras izstāžu zālēs skatāmi keramiķa Normunda Lanģa un kalējmeistara Edvīna Šakaļa darbi.
 
Alūksnes muzeja darba laiks:
 
P.  Pēc iepriekšēja pieteikuma
O., T. 10:00 - 17:00
C.  10:00 - 18:00
P.,  S. 10:00 - 16:00
Sv. 10:00 - 16:00
 
Uz tikšanos!
 
1. foto: Kristiāna Zelča
Alūksnes muzejā skatāma foto prezentācija "Alūksnes ēku foto albums" 05.08.2019

Alūksnes muzejā skatāma foto prezentācija "Alūksnes ēku foto albums"

Gadsimta garumā Alūksne izaugusi no maza miestiņa līdz pilsētai. Nozīmīgas aizgājušo laiku liecinieces ir Alūksnes ēkas. Tās atklāj, kā vēstures norises un cilvēku darbība manījusi pilsētvidi.
Aicinām apmeklēt Alūksnes muzeju un nesteidzīgā noskaņā noskatīties foto prezentāciju "Alūksnes ēku foto albums"!
Prezentācijā izmantotas vietējo fotogrāfu, foto entuziastu un Alūksnes muzeja digitālā arhīva fotogrāfijas.
Foto prezentācija "Alūksnes ēku foto albums" 31.07.2019

Foto prezentācija "Alūksnes ēku foto albums"

Foto prezentācija “Alūksnes ēku foto albums” ir ceļā pie skatītājiem.

Alūksnes muzeja krājums glabā bagātīgu 20. gs. pirmās puses un padomju gadu fotogrāfiju klāstu par Alūksni, kas tiek papildināts arī mūsdienās. Mūsu pilsētas jubilejas gada vasarā Alūksnes fotogrāfi un foto entuziasti kopā ar muzeja darbiniekiem iemūžinājuši vairāk nekā 135 pilsētas ēku un ielu skatus, kādus tos var vērot vēsturiskajos foto. 

Foto prezentāciju Pilsētas svētku ietvaros varēs vērot Alūksnes muzeja vasaras izstāžu zālē “Ledus pagrabs”, Alūksnes Kultūras centrā, kā arī, baudot svētku maltītes, kafejnīcās: ''Sala'', "Pajumte", "Cepurīte", "Benevilla" un restorānā/kafejnīcā "Jolanta".

Foto prezentācijas "Alūksnes ēku foto albums" veidošanu atbalstīja Alūksnes novada pašvaldība Alūksnes novada kultūras un kultūrizglītības iestāžu projektu konkursa 2020. gadam ietvaros.

Prezentāciju veidoja Alūksnes muzejs sadarbībā ar alūksnieti, foto/video meistaru Vilni Blūmu. 

Pastaiga pa Alūksnes Muižas parku 18.07.2020

Pastaiga pa Alūksnes Muižas parku

Alūksnes Muižas parks ir vieta, kur izglītoties par Latvijas kultūras un dabas vērtībām, izprast vēsturiskos notikumus, sportot, gleznot un dažādos citos veidos garīgi un fiziski pilnveidoties.

Aicinām doties pastaigā pa Muižas parku kopā ar Alūksnes muzeja speciālistu 18. jūlijā plkst. 11:00!

Tikšanās vieta- Alūksnes muzejs.
Dalības maksa: pieaugušajiem - 2,50 EUR, skolēniem, pensionāriem - 1,00 EUR.

Vēsturisko parku un dārzu dienas 2020 Alūksnes Muižas parkā 04.07.2020

Vēsturisko parku un dārzu dienas 2020 Alūksnes Muižas parkā

Vēsturisko parku un dārzu dienas 2020 Alūksnes Muižas parkā.
Alūksnes ezera krastā līdzās Jaunajai pilij krāšņi iegūlis Alūksnes Muižas parks. To 18. gs. otrajā pusē sācis veidot toreizējais muižas īpašnieks barons Otto Hermanis fon Fītinghofs. 19.gs. sākumā Alūksnes Muižas parks kļuva par vienu no sugām bagātākajiem dendroloģiskajiem parkiem Baltijā, bet mūsdienās tas pieder pie nozīmīgākajiem vēstures un kultūras pieminekļiem Latvijā. 

Aicinām 4. jūlijā doties pastaigā pa Alūksnes Muižas parku, ieklausoties stāstījumā par parka vēsturi, mazajām arhitektūras formām un dendroloģisko daudzveidību, plkst. 11:00 (latviešu valodā) un plkst. 14:00 (krievu valodā) Tikšanās Alūksnes Jaunajā pilī. Dalības maksa: pieaugušajiem- 2,50 EUR, skolēniem, pensionāriem- 1,00 EUR.

Ērģeļu istabas sākotnējās sienu apdares iluzoro paneļu restaurācija 26.06.2020

Ērģeļu istabas sākotnējās sienu apdares iluzoro paneļu restaurācija

Valsts Kultūrkapitāla fonds 2020. gada II projektu konkursā Alūksnes muzejam piešķīris 3000.00 EUR projekta “Alūksnes Jaunās pils mūzikas salona t.s. Ērģeļu istabas sākotnējās sienu apdares iluzoro paneļu restaurācijas nobeigums – zudušo koka apdares detaļu rekonstrukcija” realizācijai.

Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks Līgo svētkos! 18.06.2020

Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks Līgo svētkos!

Aicinām kopā ar mums 21. jūnijā plkst. 6:30 svinēt Vasaras saulgriežus un, ievērojot svētku darba laiku, aplūkot Alūksnes muzeja ekspozīcijas un jaunākās izstādes. Lai visiem lustīga līgošana!
Lai Saulgriežu burvība un Jāņu zāļu spēks visa gada garumā!
Priecīgus Līgo svētkus!

Sveiksim sauli! 21.06.2020

Sveiksim sauli!

Alūksnes muzejs un folkloras kopa "Saulgani" aicina uz Vasaras saulgriežu svinībām 21. jūnijā plkst. 6:30 pie Alūksnes Jaunās pils mazās strūklakas, lai vienotos lielā saules aplī un tad dotos kopīgā gājienā uz saules sveicināšanas un Jāņu tradīciju svinēšanas pasākumu Alūksnes ezera krastā peldēšanas vietā ”Vējiņš”. 

 

Alūksnes muzejā no 2020. gada 2. jūnija apskatāma tekstilmākslinieces  Ainas Muzes ( 1943 - 2017)  piemiņas izstāde “Bezgalīgais pavediens”. 02.06.2020

Alūksnes muzejā no 2020. gada 2. jūnija apskatāma tekstilmākslinieces Ainas Muzes ( 1943 - 2017) piemiņas izstāde “Bezgalīgais pavediens”.

Alūksnes muzejs no 2020. gada 2. jūnija aicina aplūkot tekstilmākslinieces Ainas Muzes ( 1943 - 2017)  piemiņas izstādi “Bezgalīgais pavediens”.

Mākslas zinātņu doktore Ilona Audere raksta: “Ainas Muzes, bijušās liepājnieces, piemiņas izstāde „Bezgalīgais pavediens” atklāj mākslinieces radošo devumu Latvijas kultūrā. Mūsu valsts tekstilmākslas „zelta fonds” nav iedomājams bez viņas radošā veikuma. Māksliniece strādājusi daudzveidīgās aušanas un tekstilmozaīkas tehnikās, viņas radošais sniegums spilgti atklājas lielformāta un arī miniatūrās kompozīcijās, kur rodami gan abstraktu formu risinājumi, gan stilizēti figurāli motīvi, paužot folkloras, vēstures un sakrālās tēmas emocionāli piesātinātās zīmēs un simbolos."

Uzgaidiet... loading