Aktualitātes

Alūksnes muzejs sveic Zinību dienā! 01.09.2020 Alūksnes muzejs sveic Zinību dienā!
Alūksnes muzejs sveic Zinību dienā! 
Katru dienu pa domai, pa teikumam, gaismas staram un atklāsmes brīnumam,
katru dienu pa atziņai prātīgai iegūt no zinību avota!
Lai Jaunais mācību gads radošu domu un interesantu ideju bagāts!
Īpaši sveicieni mūsu šīsvasaras čaklajiem palīgiem- Žaklīnai Strickai, Kasparam Sāram un Jurģim Krūmiņam. 
Foto: ANM10873, "Gaiļa ābece", izdota 1920.-30. gados J.Rozes izdevniecībā. Lietota Mālupes pagasta "Ziemeļos" Eduarda Eglīša ģimenē.
Vairāk
Izmaiņas Alūksnes muzeja pastāvīgās ekspozīcijas "Laikmeta mielasts" apmeklējumā 28. augustā 28.08.2020 Izmaiņas Alūksnes muzeja pastāvīgās ekspozīcijas "Laikmeta mielasts" apmeklējumā 28. augustā

Uzmanību! Alūksnes muzeja pastāvīgā ekspozīcija "Laikmeta mielasts" 28. augustā būs atvērta apskatei no plkst.14:00. Laipni aicināti!

Vairāk
Saruna par tekstilmākslinieces Ainas Muzes un rotu mākslinieka Aiga Audera radošo devumu mākslas un kultūras telpā 21.08.2020 Saruna par tekstilmākslinieces Ainas Muzes un rotu mākslinieka Aiga Audera radošo devumu mākslas un kultūras telpā

Kas saistīja tekstilmākslinieces Ainas Muzes un rotu mākslinieka Aiga Audera radošo sadarbību?

Atbildes meklēsim sarunā ar mākslas zinātnieci Ilonu Auderi,  mākslinieku Robertu Muzi, tekstilmākslinieci Elīnu Lūsi-Grīnbergu un gleznotāju Agati Muzi 5. septembrī plkst. 12:00 Alūksnes muzejā.

Vairāk
Pastaiga pa Alūksnes Muižas parku 13.08.2020 Pastaiga pa Alūksnes Muižas parku
Alūksnes Muižas parks ir pilsētas vēsturiskā centra daļa. Tas pievērš apmeklētāju uzmanību ar ainavisko dabu, bioloģisko daudzveidību un mazajām arhitektūras formām.
Aicinām doties 1h un 30min. garā pastaigā pa Alūksnes Muižas parku 15. augustā plkst. 11:00.
Vairāk
Alūksnes muzeja mainīgās izstādes 06.08.2019 Alūksnes muzeja mainīgās izstādes
Tver mirkli!
 
Alūksnes muzejā mākslinieku Aiga Audera rotu un Ainas Muzes tekstilu izstāde vēl tikai līdz 8. septembrim, bet līdz septembra beigām vasaras izstāžu zālēs skatāmi keramiķa Normunda Lanģa un kalējmeistara Edvīna Šakaļa darbi.
 
Alūksnes muzeja darba laiks:
 
P.  Pēc iepriekšēja pieteikuma
O., T. 10:00 - 17:00
C.  10:00 - 18:00
P.,  S. 10:00 - 16:00
Sv. 10:00 - 16:00
 
Uz tikšanos!
 
1. foto: Kristiāna Zelča
Vairāk
Alūksnes muzejā skatāma foto prezentācija "Alūksnes ēku foto albums" 05.08.2019 Alūksnes muzejā skatāma foto prezentācija "Alūksnes ēku foto albums"
Gadsimta garumā Alūksne izaugusi no maza miestiņa līdz pilsētai. Nozīmīgas aizgājušo laiku liecinieces ir Alūksnes ēkas. Tās atklāj, kā vēstures norises un cilvēku darbība manījusi pilsētvidi.
Aicinām apmeklēt Alūksnes muzeju un nesteidzīgā noskaņā noskatīties foto prezentāciju "Alūksnes ēku foto albums"!
Prezentācijā izmantotas vietējo fotogrāfu, foto entuziastu un Alūksnes muzeja digitālā arhīva fotogrāfijas.
Vairāk
Foto prezentācija "Alūksnes ēku foto albums" 31.07.2019 Foto prezentācija "Alūksnes ēku foto albums"

Foto prezentācija “Alūksnes ēku foto albums” ir ceļā pie skatītājiem.

Alūksnes muzeja krājums glabā bagātīgu 20. gs. pirmās puses un padomju gadu fotogrāfiju klāstu par Alūksni, kas tiek papildināts arī mūsdienās. Mūsu pilsētas jubilejas gada vasarā Alūksnes fotogrāfi un foto entuziasti kopā ar muzeja darbiniekiem iemūžinājuši vairāk nekā 135 pilsētas ēku un ielu skatus, kādus tos var vērot vēsturiskajos foto. 

Foto prezentāciju Pilsētas svētku ietvaros varēs vērot Alūksnes muzeja vasaras izstāžu zālē “Ledus pagrabs”, Alūksnes Kultūras centrā, kā arī, baudot svētku maltītes, kafejnīcās: ''Sala'', "Pajumte", "Cepurīte", "Benevilla" un restorānā/kafejnīcā "Jolanta".

Foto prezentācijas "Alūksnes ēku foto albums" veidošanu atbalstīja Alūksnes novada pašvaldība Alūksnes novada kultūras un kultūrizglītības iestāžu projektu konkursa 2020. gadam ietvaros.

Prezentāciju veidoja Alūksnes muzejs sadarbībā ar alūksnieti, foto/video meistaru Vilni Blūmu. 

Vairāk
Pastaiga pa Alūksnes Muižas parku 18.07.2020 Pastaiga pa Alūksnes Muižas parku

Alūksnes Muižas parks ir vieta, kur izglītoties par Latvijas kultūras un dabas vērtībām, izprast vēsturiskos notikumus, sportot, gleznot un dažādos citos veidos garīgi un fiziski pilnveidoties.

Aicinām doties pastaigā pa Muižas parku kopā ar Alūksnes muzeja speciālistu 18. jūlijā plkst. 11:00!

Tikšanās vieta- Alūksnes muzejs.
Dalības maksa: pieaugušajiem - 2,50 EUR, skolēniem, pensionāriem - 1,00 EUR.

Vairāk
Vēsturisko parku un dārzu dienas 2020 Alūksnes Muižas parkā 04.07.2020 Vēsturisko parku un dārzu dienas 2020 Alūksnes Muižas parkā

Vēsturisko parku un dārzu dienas 2020 Alūksnes Muižas parkā.
Alūksnes ezera krastā līdzās Jaunajai pilij krāšņi iegūlis Alūksnes Muižas parks. To 18. gs. otrajā pusē sācis veidot toreizējais muižas īpašnieks barons Otto Hermanis fon Fītinghofs. 19.gs. sākumā Alūksnes Muižas parks kļuva par vienu no sugām bagātākajiem dendroloģiskajiem parkiem Baltijā, bet mūsdienās tas pieder pie nozīmīgākajiem vēstures un kultūras pieminekļiem Latvijā. 

Aicinām 4. jūlijā doties pastaigā pa Alūksnes Muižas parku, ieklausoties stāstījumā par parka vēsturi, mazajām arhitektūras formām un dendroloģisko daudzveidību, plkst. 11:00 (latviešu valodā) un plkst. 14:00 (krievu valodā) Tikšanās Alūksnes Jaunajā pilī. Dalības maksa: pieaugušajiem- 2,50 EUR, skolēniem, pensionāriem- 1,00 EUR.

Vairāk
Ērģeļu istabas sākotnējās sienu apdares iluzoro paneļu restaurācija 26.06.2020 Ērģeļu istabas sākotnējās sienu apdares iluzoro paneļu restaurācija

Valsts Kultūrkapitāla fonds 2020. gada II projektu konkursā Alūksnes muzejam piešķīris 3000.00 EUR projekta “Alūksnes Jaunās pils mūzikas salona t.s. Ērģeļu istabas sākotnējās sienu apdares iluzoro paneļu restaurācijas nobeigums – zudušo koka apdares detaļu rekonstrukcija” realizācijai.

Vairāk
Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks Līgo svētkos! 18.06.2020 Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks Līgo svētkos!

Aicinām kopā ar mums 21. jūnijā plkst. 6:30 svinēt Vasaras saulgriežus un, ievērojot svētku darba laiku, aplūkot Alūksnes muzeja ekspozīcijas un jaunākās izstādes. Lai visiem lustīga līgošana!
Lai Saulgriežu burvība un Jāņu zāļu spēks visa gada garumā!
Priecīgus Līgo svētkus!

Vairāk
Sveiksim sauli! 21.06.2020 Sveiksim sauli!

Alūksnes muzejs un folkloras kopa "Saulgani" aicina uz Vasaras saulgriežu svinībām 21. jūnijā plkst. 6:30 pie Alūksnes Jaunās pils mazās strūklakas, lai vienotos lielā saules aplī un tad dotos kopīgā gājienā uz saules sveicināšanas un Jāņu tradīciju svinēšanas pasākumu Alūksnes ezera krastā peldēšanas vietā ”Vējiņš”. 

 

Vairāk
ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]