Aktualitātes

Svētku darba laiks! 06.04.2023 Svētku darba laiks!

Svētku darba laiks Alūksnes novada muzejā!

Vairāk
Lieldienu muzejpedagoģiskā programma “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ” 13.03.2023 Lieldienu muzejpedagoģiskā programma “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ”

No 13.03.2023. līdz 06.04.2023. Alūksnes novada muzejs piedāvā izglītojošu nodarbību “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ!”, kuras laikā nodarbības dalībniekiem muzejā būs jāmeklē punkti ar uzdevumiem un tālākām norādēm, lai atrastu Lieldienu zaķa apslēptos dārgumus un izzinātu Lieldienu tradīcijas, ietu rotaļās, veiktu dažādus ar Lieldienām saistītus uzdevumus un izgatavotu dārgumu lādīti. 

Vairāk
Atceres pasākums “Kad atmiņas iznirst no mijkrēšļa”! 12.03.2023 Atceres pasākums “Kad atmiņas iznirst no mijkrēšļa”!

16.martā plkst. 10:30 Alūksnes novada muzejā notiks atceres pasākums “Kad atmiņas iznirst no mijkrēšļa”. Leģionāru un nacionālo partizānu atmiņas no muzeja krājuma un pētnieciskajiem materiāliem atainos Alūksnes Bērnu un jauniešu centra Improvizācijas teātris.   

Vairāk
Publiskā muzeja ekskursija - “Kāds cilvēcisks spēks, varenība un sāpes… Pati dzīve! – Leo Kokle”! 02.03.2023 Publiskā muzeja ekskursija - “Kāds cilvēcisks spēks, varenība un sāpes… Pati dzīve! – Leo Kokle”!

Mākslinieka Leo Kokles dzimšanas dienas mēnesī Alūksnes novada muzejs aicina uz publisko muzeja ekskursiju “Kāds cilvēcisks spēks, varenība un sāpes… Pati dzīve! – Leo Kokle”.

Vairāk
Izmaiņas darba laikā! 24.02.2023 Izmaiņas darba laikā!

Šajā nedēļas nogalē būsim atvērti gan sestdien, gan svētdien!

Vairāk
Kaligrāfijas un zīmogošanas darbnīca 22.02.2023 Kaligrāfijas un zīmogošanas darbnīca

4. martā plkst. 11:00 Alūksnes novada muzejā relaksējošā atmosfērā apmeklētājiem būs iespēja darboties Kaligrāfijas un zīmogošanas darbnīcā. Nodarbībā dalībnieki iepazīsies ar Copperplate rakstu, asgala spalvas darbības principu un zīmogošanas procesu Jūlijas Barinskas vadībā. 

Vairāk
Jauna izstāde - "Pastkartes šarms" 21.02.2023 Jauna izstāde - "Pastkartes šarms"

Izstādē “Pastkartes šarms” apskatāmas dažādu tematiku ilustrētas pastkartes – romantiskās un naivās Vasarsvētku pastkartes, Lieldienu un Līgo svētku pastkartes, kā arī foto pastkartes, kas datējamas ar 20.gs. pirmo pusi. 

Vairāk
Publiskā muzeja ekskursija “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē” 07.02.2023 Publiskā muzeja ekskursija “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”

Tās laikā apmeklētāji varēs iepazīt Fītinghofu dzimtas stāstus, atstāto mantojumu un baudīt muzikālu priekšnesumu.

Vairāk
Randiņš muzejā! 07.02.2023 Randiņš muzejā!

Alūksnes novada muzejs februāra mēnesī aicina svinēt Mīlestības svētkus. Dodoties Alūksnes Jaunās pils daudzveidīgo ekspozīciju un izstāžu zāļu labirintos, apmeklētājiem būs jāatrisina Mīlestības noslēpums - Izbaudi laiku kopā!

Vairāk
Skolēnu pētnieciski radošo darbu konkurss “Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos” 06.02.2023 Skolēnu pētnieciski radošo darbu konkurss “Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos”

Lai veicinātu skolēnu interesi par Latvijas iedzīvotāju likteņiem dažādos vēstures posmos, rosinātu patriotisma jūtas un nostiprinātu pētnieciskās un radošās prasmes vēstures notikumu atspoguļošanā, Alūksnes novada muzejs, Izglītības pārvalde, vēstures skolotāju metodiskā apvienība un politiski represēto klubs “Sarma” organizē tradicionālo skolēnu pētnieciski radošo darbu konkursu “Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos”.

Vairāk
Jauna muzejpedagoģiskā programma "KRĀJUMA PĒTNIEKS" 31.01.2023 Jauna muzejpedagoģiskā programma "KRĀJUMA PĒTNIEKS"

Iejūties krājuma glabātāja lomā un izzini Alūksnes novada muzeja krājuma daudzveidību!

Vairāk
Neo - stili Alūksnes Jaunās pils interjerā 05.01.2023 Neo - stili Alūksnes Jaunās pils interjerā

2023. gada 12. janvārī plkst. 16:00 Alūksnes novada muzejs aicina iepazīt mākslas stilus, kas aplūkojami Alūksnes Jaunās pils dekoratīvajos sienu gleznojumos restaurētajās telpās - vējtverī, mūzikas salonos, Svinību zālē, un muzeja krājuma telpās. 

Vairāk
ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk