Aktualitātes

Funktierēšanas spēle "Mazatklātā Alūksne" 22.02.2021

Funktierēšanas spēle "Mazatklātā Alūksne"

Iespēja pavasarīgā noskaņojumā aizraujoši pavadīt nedēļas nogali.
Multifunkcionāls jauniešu iniciatīvu centrs Pa GALMS kopā ar Alūksnes muzeju ir izveidojuši aizraujošu funktierēšanas spēli “Mazatklātā Alūksne”, kas dalībnieku vedīs pastaigā, lai iepazītu Alūksnes ēku stāstus.
Spēli būs iespējams izspēlēt dalībniekam ērtā laikā no 5. līdz 8. martam Actionbound aplikācijā.
Piedāvājums privātā sektora komersantiem 17.02.2021

Piedāvājums privātā sektora komersantiem

Alūksnes novada pašvaldība veic tirgus izpēti par privātā sektora komersantu gatavību sniegt specifiskus pakalpojumus Alūksnes pilsētas teritorijā.

Izpēte tiek veikta ar mērķi- noskaidrot privātā sektora komersantu gatavību un vēlmi sniegt konkrētus pakalpojumus.

Alūksnes novada pašvaldība aicina atsaukties komersantus, kuriem būtu interese:

  • sniegt velorikšas izbraucienu pakalpojumus Alūksnes pilsētā un Muižas parkā;
  • nodarboties ar tirdzniecību Alūksnes Jaunās pils kompleksa ēkās “Apaļais tornis” (36,5 m2) vai "Ledus pagrabs" (67,2 m2) vasaras sezonā (no 1. maija līdz 30. septembrim) ar sortimentu, kas atbilst kādam no kritērijiem:
  1. augstvērtīgi pašizgatavoti amatniecības vai mājražojumu izstrādājumi;
  2. Alūksni un/vai Latviju reprezentējoši suvenīri;
  3. pašizgatavotas, pašaudzētas pārtikas izstrādājumi, produktu degustācija;
  4. pašizgatavots alus, vīns vai stiprie alkoholiskie dzērieni, produktu degustācija;
  5. papildus var organizēt radošās darbnīcas vai amatniecības meistarklases.

Komersanti vai saimnieciskās darbības veicēji aicināti informēt pašvaldību par savu piedāvājumu vai tuvākajā laikā iespējamajiem pakalpojumiem, rakstot uz e-pastu: [email protected], līdz 2021. gada 2. martam.

Alūksnes muzejs saņem LR Aizsardzības ministrijas pateicību 16.02.2021

Alūksnes muzejs saņem LR Aizsardzības ministrijas pateicību

24. janvārī Aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem – uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pateiktos par viņu atbalstu un ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā.
Vakar, 15. februārī, Alūksnes muzejs ar Zemessardzes 31. kājnieku bataljona zemessargu starpniecību saņēma LR Aizsardzības ministrijas Pateicību nominācijā "Uzņēmums - Zemessardzes popularizētājs".
Pateicamies par šo augsto novērtējumu, kas atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar Latvijas Republikas Zemessardzi, īpaši Zemessardzes 31. kājnieku bataljona zemessargiem, muzeja izglītojošu pasākumu organizēšanā un drošas, latviskas un patriotiskas vides veidošanā.
Svinīgajā pasākumā aizsardzības ministrs A. Pabriks teica: “Augsti novērtēju ikviena Latvijas darba devēja un organizācijas atbalstu mūsu dzimtenes patriotiem - zemessargiem, kuri savu brīvo laiku velta Latvijas valsts drošībai un aizsardzībai. Šis atbalsts stiprina ne tikai katra zemessarga profesionalitāti, bet arī Latvijas valsts aizsardzības spējas. Ceru, ka aizsardzības nozares vadības mērķtiecīgais darbs Zemessardzes atbalstītāju pulku ar katru gadu darīs aizvien plašāku.”
Jāatzīmē, ka Latvijas uzņēmumi un iestādes apbalvošanai tika izvēlētas, izvērtējot zemessargu sniegtās atbildes aptaujas anketās, kā arī Zemessardzes bataljonu komandieru ieteikumus.
Alūksnes muzejā viesojās Latvijas Radio raidījums "Vietu lietas Latvijā" 08.02.2021

Alūksnes muzejā viesojās Latvijas Radio raidījums "Vietu lietas Latvijā"

Vasarā Alūksnes muzejā viesojās Latvijas Radio žurnāliste Zane Lāce, lai pastāstītu par Alūksnes Jauno pili un tajā rosīgi darbojošos Alūksnes muzeju raidījumā “Vietu lietas Latvijā”.
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/vietu-lietas-latvija/restauratoru-atjaunotie-smalkumi-un-miniaturie-tautas-terpi-aluk.a139890/
 
Kā iegādāties grāmatu "Alūksnes ēku stāsti" 14.01.2021

Kā iegādāties grāmatu "Alūksnes ēku stāsti"

Alūksnes muzejs vairākkārt ir saņēmis jautājumu, kur un kā var iegādāties grāmatu "Alūksnes ēku stāsti ".
Tā nopērkama Alūksnes muzeja kasē, cena 16,05 EUR.
Valstī MK noteiktās arkārtējās situācijas laikā Jums ir iespēja to nopirkt tikai, apmaksājot rēķinu un sazinoties ar mums par iespēju grāmatu saņemt.
Kas ir jādara?
  • Uz e-pastu [email protected] nosūtiet savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, adresi, telefona numuru un e-pasta adresi, uz kuru mēs nosūtīsim Jums sagatavotu rēķinu.
  • Pēc rēķina nomaksas sazinieties ar mums telefoniski (mob. 25665538), lai vienotos par grāmatas saņemšanu.
Tiklīdz atkal grāmatas varēs nopirkt muzeja kasē, mēs Jūs informēsim.
 
Alūksnes muzejs slēgts līdz 07.02.2021. 12.01.2021

Alūksnes muzejs slēgts līdz 07.02.2021.

SAKARĀ AR ĀRKĀRTĒJO SITUĀCIJU VALSTĪ (Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu") ALŪKSNES MUZEJS LĪDZ 2021. GADA 7. FEBRUĀRIM IR SLĒGTS. PAKALPOJUMI TIEK SNIEGTI ATTĀLINĀTI.
 
Alūksnes Jaunās pils Svinību zāles Z puses ieloces un sienas mākslinieciskās apdares attīrīšana un konservācija 07.01.2021

Alūksnes Jaunās pils Svinību zāles Z puses ieloces un sienas mākslinieciskās apdares attīrīšana un konservācija

Alūksnes Jaunajā pilī kopš 2019. gada novembra pārrobežu sadarbības programmas Nr. LV-RU-008 “630 Versts full of feelings”/ Versts of feelings ietvaros notiek pils divu pirmā stāva telpu- Fortepiano istabas un Ērģeļu istabas, griestu un sienu oriģinālās apdares atsegšana un konservācija. Darbus veic Bauskas rajona Rundāles pagasta Gunāra Grīnfelda individuālais restaurācijas uzņēmumus „ROKAJS”. Atbildīgā restauratore- vecmeistare Zinaida Grīnfelde.

Restaurācijas darbu laikā restauratore Zinaida Grīnfelde veica arī Fortepiano istabai blakus esošās Svētku zāles mākslinieciskās apdares apsekošanu un konstatēja, ka zāles Z puses ieloces un sienas mākslinieciskās apdares oriģinālais krāsas slānis ir ļoti nestabils un birstošs. Lai novērstu oriģinālās dekoratīvās apdares neatgriezeniskus zudumus, un nākotnē būtu iespējama Alūksnes Jaunās pils pirmā stāva telpu vēsturiskās apdares restaurācija un pils interjera ekspozīcijas izveide, Alūksnes muzejs sagatavoja projekta pieteikumu “Alūksnes Jaunās pils Svinību zāles Z puses ieloces un sienas mākslinieciskās apdares attīrīšana un konservācija” VKKF mērķprogrammai “Nākotnes kultūras piedāvājuma veidošana visās kultūras nozarēs” un guva 3500,- EUR finansiālu atbalstu. 2020. gada rudenī vecmeistares Zinaidas Grīnfeldes vadībā Svētku zālē tika nostiprināti jau agrāk attīrītie laukumi un papildus atsegti un nostiprināti jauni.

No restaurācijas procesā iegūtā rezultāta un inventārijā pieejamās informācijas saraksta varam secināt, ka sienu un griestu gleznojumi Alūksnes Jaunajā pilī ir bijuši cieši saistīti ar interjeru un telpu pielietojumu. Sienu gleznojumi un telpu iekārtojums spējis radīt unikālu, oriģinālu telpas dekorējumu un ekskluzīva interjera iespaidu, ko savulaik augsti novērtēja Alūksnes Jaunās pils īpašnieki baroni fon Fītinghofi un kas pārsteidz speciālistus, mākslas mīļotājus un pils apmeklētājus arī mūsdienās.

No 21. decembra līdz 2021.gada 11. janvārim Alūksnes muzejs apmeklētājiem ir slēgts! 18.12.2020

No 21. decembra līdz 2021.gada 11. janvārim Alūksnes muzejs apmeklētājiem ir slēgts!

No 21. decembra līdz 2021.gada 11. janvārim Ministru kabineta noteiktie drošības pasākumi nosaka, ka muzeji apmeklētājiem ir slēgti!
Aicinām baudīt izzinošas un mierpilnas pastaigas Muižas parkā, kur var aplūkot ainaviskus dabas skatus un daudzveidīgas parka mazās arhitektūras formas.
Nepieciešamības gadījumā lūdzam sazināties telefoniski +371 25665538, +371 29205295, vai e-pastā: [email protected], papildus informācija un dažādi izglītojoši materiāli atrodami www.aluksnespils.lv.
Saudzēsim sevi un citus! 
#tiekamiesdrīz
Alūksnes muzeja piedāvājums decembrī 02.12.2020

Alūksnes muzeja piedāvājums decembrī

Alūksnes muzejs, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības, turpina strādāt. Aicinām apmeklētājus individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros apmeklēt piedāvātās ekspozīcijas un izstādes!

 

Floristikas darbu izstāde "Spārni" 20.11.2020

Floristikas darbu izstāde "Spārni"

Jau vairākus gadus Adventes laikā Alūksnes muzejs savus apmeklētājus priecē ar Ziemassvētku izstādi.
Šogad no 24. novembra aplūkojama Latvijas Floristu apvienības un EESTI FLORIST veidotā izstāde “Spārni”.
Lai mirdzošs mirklis nes Jums prieku!
Laipni gaidīti!
Alūksnes muzeja darba laiks valsts svētkos 17.11.2020

Alūksnes muzeja darba laiks valsts svētkos

Tā zeme ir dzimtene mana,
te izaugt un dzīvot man ļauts.
Ik puķe tās vārdu man zvana,
šo zemi par Latviju sauc.
(A. Sakse.)
Daudz laimes Latvijai!
Uzgaidiet... loading