Aktualitātes

Kāpēcīša stunda Alūksnes muzejā 03.03.2020

Kāpēcīša stunda Alūksnes muzejā

Alūksnes muzejs aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus apmeklēt izstādi "Goda plāksnē- sievietes" un uzzināt, kas ir goda plāksne, ordenis, medaļa, nozīmīte, plate, plašu atskaņotājs, fotogrāfija un mode kā vēstures liecinieki! 

Pirmsskolas vecuma bērniem mainīgo izstāžu apmeklējums- bez maksas, skolēniem- 1,50 EUR.
Lūdzam pieteikties nodarbībai pa mob. +371 25665538.

Restauratores Daces Pāžes lekcija "Gleznu restaurācija" 07.03.2020

Restauratores Daces Pāžes lekcija "Gleznu restaurācija"

1924. gada 3. martā Bejas pagasta Visikuma muižā pasaulē nāca izcils mākslinieks un spilgta personība- Leo Kokle.

2019. gada martā, mākslinieka 95 gadu jubilejas atceres pasākumā, Alūksnes muzejs saņēma dāvinājumu no mākslinieka sievas Terēzes Kokles. Viens no dāvinājuma priekšmetiem bija Leo Kokles glezna “Terēze” (gleznota 1957.- 1958.gadā, audekls, eļļa), kurā attēlota mākslinieka sieva. Gleznai bija nepieciešama restaurācija. Iesniedzot projektu “Leo Kokles gleznas “Terēze” restaurācija” Valts Kultūrkapitāla fonda 2019. gada 2. kultūras projektu konkursā Kultūras mantojuma nozarē Alūksnes muzejs saņēma finansējumu projekta realizācijai. Restaurācijas darbus veica stājglezniecības restauratore – meistare Dace Pāže.

Atzīmējot mākslinieka dzimšanas dienu un nododot skatītāju priekam restaurēto gleznu “Terēze”, aicinām 7. martā plkst. 13:00 Alūksnes muzejā uz tikšanos ar stājglezniecības restauratori Daci Pāži sarunā par gleznu restaurāciju, glabāšanas nosacījumiem mājas apstākļos, mākslinieka Leo Kokles personību un darbu pie viņa gleznu restaurācijas. Dalības maksa pensionāriem, skolēniem- 1,00 EUR, pieaugušajiem- 2,50 EUR.

Uz tikšanos Alūksnes muzejā!

Bērnu un jauniešu zīmējumu konkurss 13.02.2020

Bērnu un jauniešu zīmējumu konkurss

2020. gadā Alūksne svin savu 100- gadi. Viens no ievērojamākajiem pilsētas vides un norišu veidotājiem pirmās brīvvalsts laikā ir bijis 7. Siguldas kājnieku pulks, kas Alūksnē tika dislocēts 1921. gadā- turpat pirms 100 gadiem. Lai rosinātu bērnus un jauniešus vērīgi ieskatīties pilsētas un 7. Siguldas kājnieku pulka vēsturē, aicinām 7.-12. klašu skolēnus 20. februārī plkst. 10:00 Alūksnes muzejā piedalīties zīmējumu konkursā „7. Siguldas kājnieku pulka devums Alūksnei”.

Konkursa mērķis:

Veicināt bērnus un jauniešus izzināt vēsturi un pamanīt kā vēstures elpa jūtama Alūksnē, rosinot  bērnos un jauniešos radošo pašizpausmi un prasmi zīmējumā atklāt savas jūtas pret apkārtējo dzīves telpu.

Tehnika- pastelis, darba lielums- A3 formāts.

Aicinām pieteikties pasākumam līdz 19. februārim pa mob. 25665538.

Restauratores Līgas Jansones lekcijas “Alūksnes Jaunās pils interjera dekoratīvās apdares restaurācija” 26.02.2020

Restauratores Līgas Jansones lekcijas “Alūksnes Jaunās pils interjera dekoratīvās apdares restaurācija”

Turpinot Alūksnes 100- gades stāstu, Alūksnes muzejs 2020. gadā piedāvās saviem apmeklētājiem Latvijā atzītu speciālistu lekcijas par Alūksnei nozīmīgu un Latvijā novērtētu kultūrvēstures mantojumu.
26. februārī plkst. 10:00 un plkst. 16:00 Alūksnes muzejā restauratore Līga Jansone lekcijās “Alūksnes Jaunās pils interjera dekoratīvās apdares restaurācija” interesentiem sniegs ieskatu par pašlaik notiekošajiem atjaunošanas darbiem Alūksnes Jaunajā pilī un izmantotajām interjera apdares tehnikām Fortepiano un Ērģeļu istabās. Apmeklētāji tiks iepazīstināti ar darba procesa mērķi un norisi, ka arī uzzinās, ar kādiem izaicinājumiem saskaras restaurators.
Lekcijām lūdzam pieteikties līdz 25. februārim pa tālr. 25665538.
Dalības maksa: skolēniem, pensionāriem- 1,00 EUR, pieaugušajiem- 2,50 EUR.

Alūksnes muzeja piedāvājums programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros. 05.02.2020

Alūksnes muzeja piedāvājums programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros.

Alūksnes muzejs gaida programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros.

Informācija ir aktuāla 2019./2020.m.g. otrajam pusgadam. 

Laipni aicināti! 

Meteņdienas pasākums Alūksnes Muižas parkā kopā ar folkloras kopu "Upīte" 08.02.2020

Meteņdienas pasākums Alūksnes Muižas parkā kopā ar folkloras kopu "Upīte"

Alūksnes muzejs aicina svinēt latviešu tradicionālos gadskārtu svētkus! Šoreiz pulcēsimies Meteņos.
Pasākums norisināsies Alūksnes Muižas parkā pie Eola tempļa.

Kopā ar Viļakas novada folkloras kopu "Upīte" sanāksim pašā ziemas viducī - Meteņos, kad parasti dzenam to ziemu prom un aicinām pavasari ar dziesmām, dančiem un rotaļām, kā arī dažādām jautrām izdarībām un spēlēm. Arī šogad kursim ugunskuru un sadedzināsim iepriekšējo Jāņu vainagus. 

Ir sanācis tā, ka pagājušajos Meteņos ziema ir labi aizbaidīta, tad šogad, ja vēl nebūs atnākusi, dzīsim prom rudeni un gaidīsim pavasari!
Uz tikšanos svētkos!

Barikāžu atceres pasākums "Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri" 20.01.2020

Barikāžu atceres pasākums "Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri"

1991. gada janvārī no Alūksnes rajona uz Rīgu devās ap 700 cilvēkiem. Katram barikāžu dalībniekam un viņu tuviniekiem tas bija satraukumu un latvietības apliecinājuma laiks.

Aicinām 20.01.2020. plkst. 13:00 pie Alūksnes muzeja uz Barikāžu dienu atceres pasākumu “Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri”. Skanot dziesmām un atmiņu stāstiem, kopā darbosimies un izdzīvosim barikāžu laika notikumus. Pasākums notiek sadarbībā ar Alūksnes Kultūras centru un NBS Kājnieku skolu.

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts” pagarināta līdz 31. janvārim 11.01.2020

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts” pagarināta līdz 31. janvārim

Iepriecinoša ziņa!!!

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas izstāde "Ledus ir salts un silts" pagarināta līdz 31. janvārim.

Laipni aicināti! 

Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks svētkos 17.12.2019

Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks svētkos

Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks svētkos:

24. un 25. decembrī        SLĒGTS

26. decembrī apmeklējot muzeju no plkst. 10:00 – 17:00, Rūķu piparkūku darbnīcā svētku laika noskaņā varēs izgatavot savu Laimes pogu!

27. un 28. decembrī        10:00 – 17:00

31. decembrī      SLĒGTS

1. janvārī           SLĒGTS


Lai priecīgi un mīlestības pilni Ziemassvētki ienāk ikkatrā sirdī un mājā! Lai Jaunais gads paver ceļu gaišām domām, cerībām visam labajam un dod spēku jaunu ieceru īstenošanai!


Ziemassvētku muzejpedagoģiskā programma "Tec, Laimiņa, tu pa priekšu' 08.12.2019

Ziemassvētku muzejpedagoģiskā programma "Tec, Laimiņa, tu pa priekšu'

Programmas laikā dalībnieki darbojas, meklējot, vēlēlējot, zīlējot laimi, iepazīst tautasdziesmas par Laimi, darina savu Laimes pogu, vēro stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstādē ziemīgos mākslas darbus un savas sajūtas un emocijas apraksta dzejā.

Programma darbojas Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

Ziemas saulgriežu svinības 21.12.2019

Ziemas saulgriežu svinības

Alūksnes muzejs kopā ar Druvienas kultūras nama folkloras kopu "Pērlis", vadītāja Dace Vītola, aicina 21. decembrī plkst. 11:00 Alūksnes muzeja pagalmā pulcēties uz Ziemas saulgriežu svinībām, kad gada īsāko dienu un garāko nakti atzīmēsim ar bluķa vilkšanu, masku izrādīšanu, ziedošanu ugunij, cienāšanos, skanīgām rotaļām un dančiem.

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts” 07.12.2019

Alūksnes muzejā stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts”

Aicinām 7. decembrī plkst. 13:00 Alūksnes muzejā uz stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstādes “Ledus ir salts un silts” atklāšanu un radošo darbnīcu. 
Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Stikla mākslas katedras docente Ilze Dūdiņa izstādei Alūksnē izvēlējusies darbus ar ziemas sajūtu, kuros baudāma autores radītā pasakainā ziemas noskaņa.
Izstāde Alūksnes muzejā būs aplūkojama no 7. decembra. Atklāšanas dienā radošās darbnīcas laikā māksliniece piedāvās apmeklētājiem izveidot savu Laimes putnu no caurspīdīgā, trauslā materiāla- stikla.
ALŪKSNES MUZEJS
Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Dizains un izstrāde
Uzgaidiet... loading