Aktualitātes

Ar prieku par tīru un zaļu parku! 19.04.2021 Ar prieku par tīru un zaļu parku!
Talka ir lieliska iespēja izkustēties un veidot skaistu ainavu sev apkārt, tāpēc visus, kuriem kultūrvēsturiskais mantojums ir nozīmīgs un rūp vides sakārtošana, būsim priecīgi satikt Alūksnes Muižas parkā 23. aprīlī (13:00 - 17:00) un 24. aprīlī (9:00 - 14:00).
Parka teritorijā sakopsim celiņus, apkārtni ap mazajām arhitektūras formām, soliņiem, attīrīsim no kritušiem, sausiem zariem un grābsim lapas.
 
Vairāk
Nobalso un baudi daudzveidīgu kultūras piedāvājumu Alūksnē! 09.04.2021 Nobalso un baudi daudzveidīgu kultūras piedāvājumu Alūksnē!
Alūksnes muzejs Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā kultūras projektu konkursā „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021” iesniedzis divus projektus. Sākusies publiska balsošana.
Vairāk
 Alūksnes muzejs apmeklētājiem slēgts līdz turpmākajam valdības rīkojumam 09.04.2021 Alūksnes muzejs apmeklētājiem slēgts līdz turpmākajam valdības rīkojumam
Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, Alūksnes muzejs apmeklētājiem slēgts līdz turpmākajam valdības rīkojumam!
Aicinām baudīt pavasara atnākšanu Alūksnes Muižas parkā, ievērojot drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai.
 
Vairāk
Alūksnes muzejam 62 01.04.2021 Alūksnes muzejam 62
Tas nav aprīļa joks! Alūksnes muzejam šodien ir dzimšanas diena.
Vēstures avotos rakstīts, ka Alūksnes muzejs dibināts 1959. gada 1. aprīlī un no pašiem pirmsākumiem atrodas Alūksnes Jaunajā pilī.
Vairāk
Valsts kultūrkapitāla fonds atbalsta restaurācijas darbu turpināšanos Alūksnes Jaunajā pilī 15.03.2021 Valsts kultūrkapitāla fonds atbalsta restaurācijas darbu turpināšanos Alūksnes Jaunajā pilī

Valsts kultūrkapitāla fonds 2021. gada 1. kultūras projektu konkursā Kultūras mantojuma nozarē Alūksnes muzejam piešķīris 3500 EUR projekta “Alūksnes Jaunās pils Fortepiano istabas austrumu sienas dekoratīvās apdares restaurācija un daļēja rekonstrukcija” realizācijai

Vairāk
Alūksnes muzejā taps jauna arheoloģijas ekspozīcija "Zemē apraktā sāls" 15.03.2021 Alūksnes muzejā taps jauna arheoloģijas ekspozīcija "Zemē apraktā sāls"

Valsts kultūrkapitāla fonds 2021. gada Muzeju nozares attīstības programmā Alūksnes muzejam piešķīris 18 000 EUR projekta “Livonijas ordeņa pils Alūksnē arheoloģijas ekspozīcijas “Zemē apraktā sāls”” realizācijai.  

Vairāk
Funktierēšanas spēles "Mazatklātā Alūksne" rezultāti 09.03.2021 Funktierēšanas spēles "Mazatklātā Alūksne" rezultāti

Sveiciens aktīvajiem un rosīgajiem cilvēkiem! Ir apkopoti funktierēšanas spēles “Mazatklātā Alūksne” rezultāti.

Informējam, ka apkopojot rezultātus, ņēmām vērā iegūto punktu skaitu, spēlē pavadīto laiku, kā arī papildus uzdevumu izpildi un citus kritērijus.

Izvērtēšana bija grūta, jo piedalījušās 42 brīnišķīgas komandas, kurās kopumā bijuši 116 cilvēki. Protams, redzam, ka daži apņēmīgākie spēlētāji pat devušies funktierēt divas reizes.

Rezultāti:

 1. 1. vietā ierindojās komanda “Malēnieši”
 2. 2. vieta - komandai "Zibsnis”
 3. 3. vieta - komandai “A&J”

Savukārt veicināšanas balvu saņem komanda “Šakāļi” par ātrāko spēles laiku, apņēmību un kopumā ceturto labāko rezultātu.

Spēles rezultāti var atšķirties no tiem, ko dalībnieki redzēja, pabeidzot spēli, jo iespējams visas komandas vēl nebija izgājušas vai pabeigušas uzdevumus, kā arī, izvērtējot rezultātu, tika ņemti vērā papildus kritēriji.

Ar uzvarētāju komandām sazināsimies, sūtot ziņu uz viņu norādītajiem e-pastiem. Balvas var saņemt Alūksnes muzejā no 10. marta, iepriekš sazinoties pa tālr. 25665538 un vienojoties par konkrētu tikšanās laiku.

Ceram, ka pārējās komandas funktierēšanas laikā guva pozitīvas emocijas un atcerēsies šo notikumu kā saliedējošu un pacilājošu!

Paldies par spēles organizatoriem veltītajiem labajiem vārdiem: “Ļoti aizraujoša un interesanta spēle! Lieliska spēle! Super! Ļoti patika! Laba aktivitāte un ļoti izglītojoša! Lieliski! Tikai auksti. Paldies!”.

Milzīgs paldies mūsu atbalstītājam stādaudzētavai “Sprogas”, kas dalībniekiem sarūpējuši veselīgus un pašu audzētus ābolus un vienai no komandām piešķir naudas koku. Atbalstīsim vietējos uzņēmumus arī ikdienā, iegādājoties viņu produkciju!
Tā kā spēlē tika veltīta uzmanība Alūksnes ēku vēsturei, 1. vietas ieguvēji, komanda “Malēnieši”, balvā no Alūksnes muzeja saņem grāmatu “Alūksnes ēku stāsti”.

Paldies visiem spēles dalībniekiem. Lai priecīgs un aktīvs pavasaris!

Vairāk
Funktierēšanas spēle "Mazatklātā Alūksne" 22.02.2021 Funktierēšanas spēle "Mazatklātā Alūksne"
Iespēja pavasarīgā noskaņojumā aizraujoši pavadīt nedēļas nogali.
Multifunkcionāls jauniešu iniciatīvu centrs Pa GALMS kopā ar Alūksnes muzeju ir izveidojuši aizraujošu funktierēšanas spēli “Mazatklātā Alūksne”, kas dalībnieku vedīs pastaigā, lai iepazītu Alūksnes ēku stāstus.
Spēli būs iespējams izspēlēt dalībniekam ērtā laikā no 5. līdz 8. martam Actionbound aplikācijā.
Vairāk
Piedāvājums privātā sektora komersantiem 17.02.2021 Piedāvājums privātā sektora komersantiem

Alūksnes novada pašvaldība veic tirgus izpēti par privātā sektora komersantu gatavību sniegt specifiskus pakalpojumus Alūksnes pilsētas teritorijā.

Izpēte tiek veikta ar mērķi- noskaidrot privātā sektora komersantu gatavību un vēlmi sniegt konkrētus pakalpojumus.

Alūksnes novada pašvaldība aicina atsaukties komersantus, kuriem būtu interese:

 • sniegt velorikšas izbraucienu pakalpojumus Alūksnes pilsētā un Muižas parkā;
 • nodarboties ar tirdzniecību Alūksnes Jaunās pils kompleksa ēkās “Apaļais tornis” (36,5 m2) vai "Ledus pagrabs" (67,2 m2) vasaras sezonā (no 1. maija līdz 30. septembrim) ar sortimentu, kas atbilst kādam no kritērijiem:
 1. augstvērtīgi pašizgatavoti amatniecības vai mājražojumu izstrādājumi;
 2. Alūksni un/vai Latviju reprezentējoši suvenīri;
 3. pašizgatavotas, pašaudzētas pārtikas izstrādājumi, produktu degustācija;
 4. pašizgatavots alus, vīns vai stiprie alkoholiskie dzērieni, produktu degustācija;
 5. papildus var organizēt radošās darbnīcas vai amatniecības meistarklases.

Komersanti vai saimnieciskās darbības veicēji aicināti informēt pašvaldību par savu piedāvājumu vai tuvākajā laikā iespējamajiem pakalpojumiem, rakstot uz e-pastu: [email protected], līdz 2021. gada 2. martam.

Vairāk
Alūksnes muzejs saņem LR Aizsardzības ministrijas pateicību 16.02.2021 Alūksnes muzejs saņem LR Aizsardzības ministrijas pateicību
24. janvārī Aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem – uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pateiktos par viņu atbalstu un ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā.
Vakar, 15. februārī, Alūksnes muzejs ar Zemessardzes 31. kājnieku bataljona zemessargu starpniecību saņēma LR Aizsardzības ministrijas Pateicību nominācijā "Uzņēmums - Zemessardzes popularizētājs".
Pateicamies par šo augsto novērtējumu, kas atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar Latvijas Republikas Zemessardzi, īpaši Zemessardzes 31. kājnieku bataljona zemessargiem, muzeja izglītojošu pasākumu organizēšanā un drošas, latviskas un patriotiskas vides veidošanā.
Svinīgajā pasākumā aizsardzības ministrs A. Pabriks teica: “Augsti novērtēju ikviena Latvijas darba devēja un organizācijas atbalstu mūsu dzimtenes patriotiem - zemessargiem, kuri savu brīvo laiku velta Latvijas valsts drošībai un aizsardzībai. Šis atbalsts stiprina ne tikai katra zemessarga profesionalitāti, bet arī Latvijas valsts aizsardzības spējas. Ceru, ka aizsardzības nozares vadības mērķtiecīgais darbs Zemessardzes atbalstītāju pulku ar katru gadu darīs aizvien plašāku.”
Jāatzīmē, ka Latvijas uzņēmumi un iestādes apbalvošanai tika izvēlētas, izvērtējot zemessargu sniegtās atbildes aptaujas anketās, kā arī Zemessardzes bataljonu komandieru ieteikumus.
Vairāk
Alūksnes muzejā viesojās Latvijas Radio raidījums "Vietu lietas Latvijā" 08.02.2021 Alūksnes muzejā viesojās Latvijas Radio raidījums "Vietu lietas Latvijā"
Vasarā Alūksnes muzejā viesojās Latvijas Radio žurnāliste Zane Lāce, lai pastāstītu par Alūksnes Jauno pili un tajā rosīgi darbojošos Alūksnes muzeju raidījumā “Vietu lietas Latvijā”.
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/vietu-lietas-latvija/restauratoru-atjaunotie-smalkumi-un-miniaturie-tautas-terpi-aluk.a139890/
 
Vairāk
Kā iegādāties grāmatu "Alūksnes ēku stāsti" 14.01.2021 Kā iegādāties grāmatu "Alūksnes ēku stāsti"
Alūksnes muzejs vairākkārt ir saņēmis jautājumu, kur un kā var iegādāties grāmatu "Alūksnes ēku stāsti ".
Tā nopērkama Alūksnes muzeja kasē, cena 16,05 EUR.
Valstī MK noteiktās arkārtējās situācijas laikā Jums ir iespēja to nopirkt tikai, apmaksājot rēķinu un sazinoties ar mums par iespēju grāmatu saņemt.
Kas ir jādara?
 • Uz e-pastu [email protected] nosūtiet savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, adresi, telefona numuru un e-pasta adresi, uz kuru mēs nosūtīsim Jums sagatavotu rēķinu.
 • Pēc rēķina nomaksas sazinieties ar mums telefoniski (mob. 25665538), lai vienotos par grāmatas saņemšanu.
Tiklīdz atkal grāmatas varēs nopirkt muzeja kasē, mēs Jūs informēsim.
 
Vairāk
ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]