Aktualitātes

Restaurētā Fītinghofu dzimtas mauzoleja atklāšanas pasākums 05.10.2018

Restaurētā Fītinghofu dzimtas mauzoleja atklāšanas pasākums

Aicinām 5.oktobrī plkst.19:00 Alūksnes muižas parkā uz restaurētā Fītinghofu dzimtas mauzoleja atklāšanas pasākumu.

Šovasar tika veikta Mauzoleja restaurācija Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu programmā "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī ar to saistītos pakalpojumus" projektā "Gaismas ceļš caur gadsimtiem”. Restaurācijas projekta autors – SIA "ARHITEKTA L. ŠMITA DARBNĪCA", arhitekts Laimonis Šmits. Būvdarbus veica "Būvfirma Inbuv". Būvdarbus uzraudzīja būvuzraugs Dāvis Priede no AS "Būvuzņēmums Restaurators". Projektā veikta Mauzoleja restaurācija, saglabājot pilnīgu oriģinālās substances apjomu. Projektā ietvaros veikta jumta konstrukciju un jumta seguma atjaunošana, iesedzot skārda segumu, koka dzegas konstrukciju un krāsojuma restaurācija, ēkas fasādes un iekštelpas restaurācija, ieejas un logu režģu restaurācija, apkārtējās teritorijas labiekārtošana. Projekta ietvaros veikta Mauzoleja un ar to saistītā Alūksnes muižas parka interaktivitāšu koncepcija un projekts. Koncepts balstīts uz parka radītāju Fītinghofu – Šēlu dzimtas gadsimtiem godā turēto ideālu – Izglītot un padarīt pievilcīgus tikumus.

Paša Mauzoleja iekštelpas tēls ir visai precīza minētā Didro ideāla vizuāls iemiesojums – četri pusapaļie logi šeit allaž asociējas ar intensīviem gaismas avotiem tumšākā telpā. Tā ir gaisma, kas laužas iekšā apjomā, padarot to gaišāku, dzidrāku, jeb – Didro principiem sekojot: izglītojot un padarot pievilcīgu pašu dzīvi.

 Cilvēka gars ir nemirstīgs, ja tas tiek pieminēts un godāts.

Jauna rubrika - mēneša priekšmets 19.09.2018

Jauna rubrika - mēneša priekšmets

Alūksnes muzejs aizsāk rubriku – mēneša priekšmets, kurā piedāvāsim ieskatīties vērtībās, kas atspoguļo Alūksnes puses personības, notikumus un sen aizmirstas vērtības. Katru mēnesi tiks publicēts viens Alūksnes muzeja krājuma priekšmets ar stāstījumu par tā nozīmi vēstures un mūsdienu kontekstā.

Izstāde "Radošais malēnieša šūpulis" 15.09.2018

Izstāde "Radošais malēnieša šūpulis"

No 15. septembra Alūksnes mākslinieku un radošu personību kopizstāde "Radošais malēnieša šūpulis"!

Jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā 13.09.2018

Jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā

Alūksnes muzejs aicina gada 13. septembrī plkst. 11:30 Alūksnes Pilssalā uz tikšanos ar arheologiem Uldi Kalēju un Uģi Urtānu Eiropas kultūras mantojuma dienām veltītā pasākumā “Marienburgas pils noslēpumi -  jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā".

Pa Fītinghofu pēdām... 18.08.2018

Pa Fītinghofu pēdām...

  1. augustā Alūksnes TIC un Alūksnes muzejs aicina vēsturisko faktu medniekus uz tūrisma un aktīvās atpūtas pasākumu “Pa Fītinghofu pēdām”!

Tikšanās sākums plkst. 10:00 Alūksnes muzeja Fortepiano istabā.

Laiks uzdevumu veikšanai Alūksnes pilsētas teritorijā maršrutā, kurā paredzēts iepazīt baronu Fītinghofu atstāto mantojumu - 3h.

Plkst.13:00 peldēšanas vietā “Vējiņš” pareizo atbilžu noskaidrošana un pikniks ar groziņiem.

Nāc un pārliecinies – MAJESTĀTISKĀ ALŪKSNE PĀRSTEIDZ!

Alūksnes muižas parkā atklās atjaunoto Pomonas templi, Katrīnas bļodu un Turku avotu 10.08.2018

Alūksnes muižas parkā atklās atjaunoto Pomonas templi, Katrīnas bļodu un Turku avotu

10. augustā plkst. 20:00 aicinām uz Alūksnes muižas parka mazo arhitektūras formu - atjaunotā Pomonas tempļa un restaurēto Apaļās strūklakas (Katrīnas bļodas) un Ovālās strūklakas (Turku avota) atklāšanas pasākumu, kurā baudīsim augusta novakaru mūzikas noskaņā dabas ieskautā mierā, līdzi ņemot pledus, sedziņas, spilventiņus, uz kā atsēsties koncerta laikā.

Konkurss 07.08.2018

Konkurss

Dodies uz Alūksnes muzeju un muzeja esošajās izstādēs sameklē atbildes uz 3 jautājumiem. Ja atbildēsi uz visiem trim jautājumiem pareizi, laimēsi iespēju izvēlēties - doties braucienā ar velorikšu pa Alūksnes muižas parku vai ietērpties baronu tērpos, lai nofotografējoties sajustu 19. gadsimta elpu.

Digitāla izstāde "100 vēsturiski mirkļi Alūksnē" 03.08.2018

Digitāla izstāde "100 vēsturiski mirkļi Alūksnē"

Gatavojoties Latvijas simtgadei, Alūksnes muzejā tapusi digitāla izstāde “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”, kas apmeklētājiem ļaus izzināt simts dažādus vēsturiskus mirkļus Alūksnē gadsimta griezumā, no 1918. līdz 2017. gadam.

 

Mākslinieces Zigrīdas Ilenānes gleznu izstāde "Vēlreiz..." 02.08.2018

Mākslinieces Zigrīdas Ilenānes gleznu izstāde "Vēlreiz..."

Alūksnes muzejā no 3.augusta skatāma mākslinieces Zigrīdas Ilenānes gleznu izstāde "Vēlreiz...". Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci 4.augustā plkst. 12:00.

Laipni aicināti Alūksnes pilsētas svētkos Alūksnes muzejā! 04.08.2018

Laipni aicināti Alūksnes pilsētas svētkos Alūksnes muzejā!

Alūksnes muzeja darba laiks 4.augustā no plkst. 9:00 līdz 17:00.

Putnu paviljona atklāšanas pasākums Alūksnes muižas parkā 27.07.2018

Putnu paviljona atklāšanas pasākums Alūksnes muižas parkā

Uzgaidiet... loading