Aktualitātes

Pilsonis un valsts 15.11.2018

Pilsonis un valsts

Alūksnes muzejs aicina 15.11. plkst. 13:00 uz tikšanos ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dalībnieku Pēteri Simsonu sarunā “Pilsonis un valsts”.

GARAMANTAS.LV ALŪKSNĒ 29.11.2018

GARAMANTAS.LV ALŪKSNĒ

Alūksnes muzejs aicina uz Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves (LFK) izbraukuma semināru 29. novembrī, plkst. 10.00 Alūksnes muzejā. Seminārā zinātniskā asistente, B. art. Elvīra Žvarte iepazīstinās ar folkloras materiāliem, kas savākti Alūksnē un tās tuvākajā apkārtnē, aicinās ielūkoties fotogrāfiju, autobiogrāfiju, audio ierakstu krājumos un parādīs, kā prasmīgi izmantot digitālo arhīvu garamantas.lv.

VKKF projektu konkursā atbalstīti 2 Alūksnes muzeja projekti 28.10.2018

VKKF projektu konkursā atbalstīti 2 Alūksnes muzeja projekti

Valsts kultūrkapitāla fonds 3.kultūras projektu konkursā Kultūras mantojuma nozarē atbalstījis 2 Alūksnes muzeja projektus.

Izstāde "No trimdas Latvijā - Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras" 23.10.2018

Izstāde "No trimdas Latvijā - Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras"

Alūksnes muzejā izstāde "No trimdas Latvijā - Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras"

 

Izstāde "Rokdarbu pūrs. 1918.-2018." 19.10.2018

Izstāde "Rokdarbu pūrs. 1918.-2018."

No 19. oktobra līdz 24. novembrim Alūksnes muzejā Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" izstāde "Rokdarbu pūrs. 1918. - 2018."!

Leģendu nakts 2018 Alūksnes Jaunajā pilī 27.10.2018

Leģendu nakts 2018 Alūksnes Jaunajā pilī

Noslēpumaina noskaņa 27.oktobrī Leģendu naktī virmos Alūksnes Jaunajā pilī. Jau plkst. 19:00 visi tiek aicināti naksnīgā pastaigā pa Alūksnes muižas parku stāstnieka pavadībā, bet plkst. 20:30 dosimies ceļojumā pa romantiski izgaismoto Alūksnes Jauno pili, meklējot piedzīvojumus, izzinot teikas, leģendas un nostāstus U.Sedlenieka Alūksnes tautas teātra "Slieksnis" un ABJC "Snulis" sniegumā. Pasākuma noslēgumā baudīsim tēju un mūziku Fortepiāno istabā.

Izmaiņas Alūksnes muzeja maksas pakalpojumos 02.10.2018

Izmaiņas Alūksnes muzeja maksas pakalpojumos

No 1. oktobra ir mainījušies Alūksnes muzeja maksas pakalpojumi.

Restaurētā Fītinghofu dzimtas mauzoleja atklāšanas pasākums 05.10.2018

Restaurētā Fītinghofu dzimtas mauzoleja atklāšanas pasākums

Aicinām 5.oktobrī plkst.19:00 Alūksnes muižas parkā uz restaurētā Fītinghofu dzimtas mauzoleja atklāšanas pasākumu.

Šovasar tika veikta Mauzoleja restaurācija Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu programmā "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī ar to saistītos pakalpojumus" projektā "Gaismas ceļš caur gadsimtiem”. Restaurācijas projekta autors – SIA "ARHITEKTA L. ŠMITA DARBNĪCA", arhitekts Laimonis Šmits. Būvdarbus veica "Būvfirma Inbuv". Būvdarbus uzraudzīja būvuzraugs Dāvis Priede no AS "Būvuzņēmums Restaurators". Projektā veikta Mauzoleja restaurācija, saglabājot pilnīgu oriģinālās substances apjomu. Projektā ietvaros veikta jumta konstrukciju un jumta seguma atjaunošana, iesedzot skārda segumu, koka dzegas konstrukciju un krāsojuma restaurācija, ēkas fasādes un iekštelpas restaurācija, ieejas un logu režģu restaurācija, apkārtējās teritorijas labiekārtošana. Projekta ietvaros veikta Mauzoleja un ar to saistītā Alūksnes muižas parka interaktivitāšu koncepcija un projekts. Koncepts balstīts uz parka radītāju Fītinghofu – Šēlu dzimtas gadsimtiem godā turēto ideālu – Izglītot un padarīt pievilcīgus tikumus.

Paša Mauzoleja iekštelpas tēls ir visai precīza minētā Didro ideāla vizuāls iemiesojums – četri pusapaļie logi šeit allaž asociējas ar intensīviem gaismas avotiem tumšākā telpā. Tā ir gaisma, kas laužas iekšā apjomā, padarot to gaišāku, dzidrāku, jeb – Didro principiem sekojot: izglītojot un padarot pievilcīgu pašu dzīvi.

 Cilvēka gars ir nemirstīgs, ja tas tiek pieminēts un godāts.

Jauna rubrika - mēneša priekšmets 19.09.2018

Jauna rubrika - mēneša priekšmets

Alūksnes muzejs aizsāk rubriku – mēneša priekšmets, kurā piedāvāsim ieskatīties vērtībās, kas atspoguļo Alūksnes puses personības, notikumus un sen aizmirstas vērtības. Katru mēnesi tiks publicēts viens Alūksnes muzeja krājuma priekšmets ar stāstījumu par tā nozīmi vēstures un mūsdienu kontekstā.

Izstāde "Radošais malēnieša šūpulis" 15.09.2018

Izstāde "Radošais malēnieša šūpulis"

No 15. septembra Alūksnes mākslinieku un radošu personību kopizstāde "Radošais malēnieša šūpulis"!

Jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā 13.09.2018

Jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā

Alūksnes muzejs aicina gada 13. septembrī plkst. 11:30 Alūksnes Pilssalā uz tikšanos ar arheologiem Uldi Kalēju un Uģi Urtānu Eiropas kultūras mantojuma dienām veltītā pasākumā “Marienburgas pils noslēpumi -  jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā".

Pa Fītinghofu pēdām... 18.08.2018

Pa Fītinghofu pēdām...

  1. augustā Alūksnes TIC un Alūksnes muzejs aicina vēsturisko faktu medniekus uz tūrisma un aktīvās atpūtas pasākumu “Pa Fītinghofu pēdām”!

Tikšanās sākums plkst. 10:00 Alūksnes muzeja Fortepiano istabā.

Laiks uzdevumu veikšanai Alūksnes pilsētas teritorijā maršrutā, kurā paredzēts iepazīt baronu Fītinghofu atstāto mantojumu - 3h.

Plkst.13:00 peldēšanas vietā “Vējiņš” pareizo atbilžu noskaidrošana un pikniks ar groziņiem.

Nāc un pārliecinies – MAJESTĀTISKĀ ALŪKSNE PĀRSTEIDZ!

ALŪKSNES MUZEJS
Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Dizains un izstrāde
Uzgaidiet... loading