Lieldienu muzejpedagoģiskā programma “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ”

13.03.2023

Alūksnes novada muzejs piedāvā Lieldienu izglītojošu nodarbību “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ”

No 13.03.2023. līdz 06.04.2023. Alūksnes novada muzejs piedāvā izglītojošu nodarbību “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ!”, kuras laikā nodarbības dalībniekiem muzejā būs jāmeklē punkti ar uzdevumiem un tālākām norādēm, lai atrastu Lieldienu zaķa apslēptos dārgumus un izzinātu Lieldienu tradīcijas, ietu rotaļās, veiktu dažādus ar Lieldienām saistītus uzdevumus un izgatavotu dārgumu lādīti. 

Kopš seniem laikiem Lieldienas ir vieni no četriem gada svarīgākajiem svētkiem un ir saistīti ar saules ciklu debesu jumā. Lielā diena vienmēr tiek svinēta brīdī, kad saules centrs šķērso debesu ekvatoru un diena kļūst garāka par nakti. Samērā droši var apgalvot, ka tieši šī dabā skaidri novērojamā parādība ir radījusi teicienu – gaismas uzvara pār tumsu.

Alūksnes novada muzejs katru gadu šajā laikā piedāvā skolēniem un pirmsskolas vecuma bērniem iepazīties ar Lieldienu tradīcijām, apgūt latviešu tautas folkloru, kas saistīta ar Lieldienām, izspēlēt dažādas rotaļas un spēles, kā arī pašiem krāsot Lieldienu olas. Aktivitātes norit gan telpās, gan Alūksnes Jaunās pils apkārtnē, sniedzot skolēniem pozitīvas emocijas un piedāvājot radošu darbošanos. Katru gadu tiek akcentēta kāda no Lieldienu tradīcijām, pielāgojot visas aktivitātes un uzdevumus tās iepazīšanai. Nodarbības norise notiek atbilstoši vecumposmam, iepriekš to saskaņojot ar grupas vadītāju - pedagogu. 

Šogad nodarbības dalībniekiem, atklājot noslēpumu pēc noslēpuma un iepazīstot Lieldienu tradīcijas, būs jāatrod Lieldienu zaķa apslēptos dārgumus, jāizgatavo katram sava dārgumu lādīte un jānokrāso visskaistākā Lieldienu ola. 

Nodarbībai aicinām pieteikties pa tālr. 25665538. Dalības maksa: skolēniem - 3,00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem - 1,00 EUR.

 

Alūksnes novada muzejs pateicas par sadarbību un atbalstu SIA “Alūksnes putnu ferma”. 

ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk