Izstādē “Pastkartes šarms” apskatāmas dažādu tematiku ilustrētas pastkartes – romantiskās un naivās Vasarsvētku pastkartes, Lieldienu un Līgo svētku pastkartes, kā arī foto pastkartes, kas datējamas ar 20.gs. pirmo pusi.
VairākAlūksnes aptiekām ir sena un interesanta vēsture, kuru var izzināt izstādē “Alūksnes aptiekas”. Tā ļauj iepazīties ar aptieku pirmsākumiem, ieskatīties aptieku un drogu tirgotavu darbā, izzināt Galvenās aptieku pārvaldes Alūksnes aptiekas darba specifiku padomju gados, kā arī aplūkot aptiekas iekārtu, kura kādreiz atradās aptiekā Pils ielā 64 un sajust tik specifisko aptiekas smaržu.
VairākArheoloģijas ekspozīcija “Livonijas ordeņa pils Alūksnē (Marienburgā). Zemē apraktā sāls” ļaus ieskatīties laikā, kad Livonijas ordeņa pils Alūksnē bija nozīmīgs pierobežas aizsargpostenis un šī reģiona lielākā sāls krātuve, kā arī vēstīs par dažādu varu, sabiedrības slāņu un kultūru mijiedarbību un līdzāspastāvēšanu, akcentējot vietējo iedzīvotāju lomu iekarotāju politikā.
VairākJaundarbs “Helēnas dziedājums” ir Alūksnes muižas pēdējās mantinieces - baroneses Helēnas, vēstījums par baronu Fītinghofu dzimtu un viņu atstāto mantojumu Alūksnē.
Vairāk
Pastāvīgajā vēstures ekspozīcijā “Laikmetu mielasts” pie lielā mielasta galda satiekas seši nozīmīgi Alūksnes, Latvijas un pasaules vēstures laika posmi: Alūksnes senvēsture, Viduslaiki un Jaunie laiki (13. – 18. gs.), Muižas laiki (18.gs. – 1918. g.), Latvijas Republikas laiks (1918. -1940. g.), Okupācijas laiks (1940. – 1991. g.), Atmoda (1986. – 1991. g.) un Latvijas Republikas laiks (1991. g. – mūsdienas).
Ekspozīcijā apskatāmi Alūksnes muzeja krājuma, citu Latvijas muzeju un privātpersonu priekšmeti, kas visspilgtāk, precīzāk un emocionālāk atspoguļo Alūksnes vēsturisko procesu norisi un nozīmi Latvijas un pasaules vēstures kontekstā.
VairākEkspozīcijas "Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē" pamatā fotomateriāli un citas vizuālas un tekstuālas liecības par Fītinghofu dzimtu un tās devumu Alūksnei.
VairākIzstādi „No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras” veido 120 lelles latviešu novadu tautas tērpos, kurus darinājusi trimdā ASV dzīvojusī mūsu novadniece Austra Linde.
VairākMuižkungu guļamistaba veidota no 19.-20. gs. interjera mēbelēm eklektikas un bīdermeijera stilos.
Mēbeles no Jāņa Medmana privātās kolekcijas!
VairākIzstāde veltīta gleznotājam, portretistam, jauno mākslinieku darbu izstāžu tradīciju iniciatoram, tautā populāram un iemīlētam māksliniekam, vienam no talantīgākajiem sava laika gleznotājiem - Leo Koklem.
Vairāk