Ekspozīcijas un izstādes

Alūksnes Putnu Ferma 07.02.2022 Alūksnes Putnu Ferma

Alūksnes Putnu Fermas digitāla izstāde

Vairāk
Aiz Tēvzemes robežas 13.05.2021 Aiz Tēvzemes robežas

Virtuālā izstāde "Aiz Tēvzemes robežas" iepazīstina ar 12 personību, viņu ģimeņu likteņstāstiem. Tie vēsta par dažādiem vēstures notikumiem - kara gaitām, deportācijām un dzīvi izsūtījumā, bēgļu gaitām un dzīvi trimdā, kā arī karjeras iespējām svešumā. Lai arī šie dzīves stāsti bijuši galvenokārt dramatiski, piedzīvoti arī laimīgi brīži un atgriešanās dzimtenē.

 

Vairāk
Kad emocijām nav robežu 13.05.2021 Kad emocijām nav robežu

Emocijām ir liela nozīme cilvēka dzīvē. Pozitīvas emocijas padara cilvēka ikdienu krāsaināku un interesantāku. Virtuālo izstādi "Kad emocijām nav robežu" veido fotogrāfijas, kurās atspoguļoti priecīgi ikdienas mirkļi, svinīgi notikumi, atpūtas brīži, svētki un radošas aktivitātes, kas liks pasmaidīt ikvienam. 

 

Vairāk
Alūksnes ēku foto albums 28.11.2020 Alūksnes ēku foto albums

Alūksnes muzeja krājums glabā bagātīgu 20. gs. pirmās puses un padomju gadu fotogrāfiju klāstu, kas tiek papildināts arī mūsdienās. 2020. gada jūnijā Alūksnes muzejs organizēja fotoakciju, kuras laikā vietējie fotogrāfi, foto entuziasti un Alūksnes muzeja darbinieki iemūžināja 135 Alūksnes ēku un ielu skatus, kādus tos var vērot vēsturiskajos foto.

Vairāk
No miesta līdz pilsētai 30.07.2020 No miesta līdz pilsētai

Klusa, mainīga, pārsteidzoša, kultūrvēsturiskiem notikumiem bagāta. Katram Alūksne ir sava. Bet kāda tā bija pirms vairāk nekā simts gadiem?

Izziniet stāstu par Alūksni no 19. gs. beigām, kad tā vēl bija miests Krievijas impērijas sastāvā, līdz pilsētas tiesību iegūšanas brīdim 1920. gada 2. janvārī, un saredziet savu Alūksni!

Vairāk
"100 vēsturiski mirkļi Alūksnē" 04.08.2018 "100 vēsturiski mirkļi Alūksnē"

Gatavojoties Latvijas simtgadei, Alūksnes muzejā tapa izstāde 100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”, kas apmeklētājiem ļauj izzināt simts dažādus vēsturiskus mirkļus Alūksnē gadsimta griezumā, no 1918. līdz 2017. gadam. Katrs gads stāsta par kādu notikumu Alūksnē, kas vienam ir kā atklājums, bet otram – atgādinājums. Organizāciju dibināšana, nozīmīgas jubilejas, pilsētvides objektu būvniecība, nozīmīgi svētki, valstsvīru vizītes, okupācijas varu maiņas un citi svarīgi mirkļi, ļauj ielūkoties Alūksnes daudzveidīgajā vēsturē. Lai arī fragmentāri, šī izstāde atspoguļo, kā vēsturiskās norises ietekmējušas un mainījušas mūsu pilsētas dzīvi un tēlu. Katrs mirklis veido  Alūksnes  simtgades stāstu, vēstot par norisēm dažādās dzīves jomās.

Vairāk
ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk