Alūksnes ēku foto albums

28.11.2020

Alūksnes muzeja krājums glabā bagātīgu 20. gs. pirmās puses un padomju gadu fotogrāfiju klāstu, kas tiek papildināts arī mūsdienās. 2009. un 2013. gadā muzejs organizēja fotoakcijas, kuru laikā tika veikta Alūksnes ēku fotofiksācija no tā skatupunkta, kādu to iemūžinājuši 20.gs. fotogrāfi.

Turpinot tradīciju, 2020. gada jūnijā Alūksnes muzejs organizēja fotoakciju, kuras laikā vietējie fotogrāfi, foto entuziasti un Alūksnes muzeja darbinieki iemūžināja 135 Alūksnes ēku un ielu skatus, kādus tos var vērot vēsturiskajos foto. Dienas gaitā dalībnieki devās pa iepriekš sagatavotu maršrutu, fotografējot ēku skatus, pretskatus, dažādas ēkas raksturojošas nianses vai arhitektūras detaļas. Pilsētvide ir mainījusies, tādēļ dažām ēkām nevarēja nofotografēt vēsturiskajos attēlos redzamos skatus. Lai varētu uzņemt foto no putna lidojuma, fotogrāfiem bija iespēja uzkāpt luterāņu baznīcas tornī vai izmantot mūsdienu tehnoloģiju – dronu. Plenēra laikā dalībnieki fotografēja ēkas pilsētas centrā, kāpa Alūksnes skatu tornī, kā arī pārrunāja fotografēšanas nianses.

Iegūtais foto materiāls kopā ar vēsturisko foto tika apkopots prezentācijā ”Alūksnes ēku foto albums”. Fotoakcijā iegūtās fotogrāfijas izmantotas Alūksnes muzeja izdotā grāmatā ''Alūksnes ēku stāsti''.

Paldies Vilnim Blūmam, Alvitam Grīvniekam, Anitai Grīvniecei, Mārim Faustam, Janai Rāgai, Mārim Šļivkam, Jānim Teteram, Diānai Lozko, Kristiānai Zelčai, Lindai Arājai, Ivaram Vecānam, Druvim Muceniekam, Alūksnes evaņģēliski luteriskai draudzei, Alūksnes tūrisma un informācijas centram par atsaucību.

Foto prezentācijas "Alūksnes ēku foto albums" veidošanu atbalstīja Alūksnes novada pašvaldība Alūksnes novada kultūras un kultūrizglītības iestāžu projektu konkursa 2020. gadam ietvaros.

Prezentāciju veidoja novadnieks Vilnis Blūms.

 

ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk