Izglītojošas nodarbības

PILS SPĒLES PILS SPĒLES

Programmā skolēni iepazīst Alūksnes viduslaiku pils vēsturi un atklāj, kādas spēles un rotaļlietas izmantotas brīvā laika pavadīšanā pilī.

Vairāk
PARKA DETEKTĪVS PARKA DETEKTĪVS

 Programmā skolēni dodas emocijām bagātā un izzinošā pastaigā pa Alūksnes Muižas parku, kur risinot dažādus uzdevumus un mīklas, pārbauda savu uzmanību, atjautību un izveicību.

Vairāk
KRĀJUMA PĒTNIEKS KRĀJUMA PĒTNIEKS

Nodarbības laikā dalībnieki iepazīst daudzveidīgo un apmeklētājiem ikdienā neredzamo muzeja darbu un uzzina par krājuma lomu muzejā. 

Vairāk
MUZEJA DETEKTĪVS MUZEJA DETEKTĪVS

Programmā dalībnieki veic uzdevumus "Detektīva burtnīcā", patstāvīgi iepazīstot muzeja ekspozīciju un izstāžu zālēs eksponētos krājuma priekšmetus.

 

Vairāk
KĀ ALŪKSNE PAR PILSĒTU VEIDOJĀS KĀ ALŪKSNE PAR PILSĒTU VEIDOJĀS

Programmā skolēni iepazīstas ar Alūksnes  vēsturi no 19. gs. beigām, kad tā vēl bija miests Krievijas impērijas sastāvā, līdz pilsētas tiesību iegūšanas brīdim 1920. gada 2. janvārī. 

Vairāk
TAUTUMEITAS PUCĒJAS TAUTUMEITAS PUCĒJAS

Programmā „Tautumeitas pucējas” skolēni tiek iepazīstināti ar latviešu tautas tērpu, tā sastāvdaļām, nēsāšanas tradīcijām un novadnieces Austras Lindes kolekciju ekspozīcijā „No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”.

Vairāk
ALŪKSNES VĒSTURES LĪKLOČI ALŪKSNES VĒSTURES LĪKLOČI

Programmas laikā dalībnieki izzina Alūksnes vēstures līkločus Latvijas un pasaules vēstures kontekstā.

Vairāk
MĀKSLINIEKA LEO KOKLES DZĪVE UN RADOŠĀ DARBĪBA MĀKSLINIEKA LEO KOKLES DZĪVE UN RADOŠĀ DARBĪBA

Programmas laikā skolēni iepazīstas ar Jaunalūksnes pagastā dzimušā mākslinieka Leo Kokles personību, biogrāfiskajiem datiem, kas nozīmīgi ietekmējuši mākslinieka dzīvi. 

Vairāk
Funktierēšanas spēle "PA 7. SIGULDAS KĀJNIEKU PULKA PĒDĀM" Funktierēšanas spēle "PA 7. SIGULDAS KĀJNIEKU PULKA PĒDĀM"

Programmā dalībnieki dodas pastaigā pa Alūksni un, veicot uzdevumus, izzina pulka vēsturi un atstāto mantojumu.

Vairāk
Funktierēšanas spēle "BARIKĀDES CAUR ALŪKSNES PILSĒTVIDES PRIZMU" Funktierēšanas spēle "BARIKĀDES CAUR ALŪKSNES PILSĒTVIDES PRIZMU"

Spēle aicina doties pastaigā pa Alūksni, izzinot barikāžu laika notikumus caur Alūksnes pilsētvidi un veicot uzdevumus aplikācijā.

Vairāk
Teatrāli- izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos "PIECI LIKTEŅSTĀSTI" Teatrāli- izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos "PIECI LIKTEŅSTĀSTI"

Programma veicina skolēniem izpratni par padomju varas īstenoto deportāciju norisi, latviešu dzīvi izsūtījumā, akcentējot nacionālās identitātes saglabāšanu un deportāciju radītās sekas Latvijas vēstures un kultūras attīstībā.

Vairāk
IEPAZĪSIM ALŪKSNI IEPAZĪSIM ALŪKSNI

Muzejpedagoģiskajā programmā „Iepazīsim Alūksni” skolēni aktīvi līdzdarbojoties iepazīst Alūksnes pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu.

Vairāk
PA FĪTINGHOFU PĒDĀM PA FĪTINGHOFU PĒDĀM

Programmā skolēni tiek iepazīstināti ar baronu Fītinghofu dzimtas atstāto kultūrvēsturisko mantojumu Alūksnē.

Vairāk
Funktierēšanas spēle "MAZATKLĀTĀ ALŪKSNE" Funktierēšanas spēle "MAZATKLĀTĀ ALŪKSNE"

Tā ir iespēja aizraujoši pavadīt laiku Alūksnē, pastaigas laikā iepazīstot pilsētvidi un Alūksnes ēku stāstus.

Vairāk
Funktierēšanas spēle "MAZATKLĀTĀ ALŪKSNE 2. ALŪKSNES MUIŽAS ROBEŽAS" Funktierēšanas spēle "MAZATKLĀTĀ ALŪKSNE 2. ALŪKSNES MUIŽAS ROBEŽAS"

Funktierēšanas spēle "Mazatklātā Alūksne 2. Alūksnes muižas robežās" ir turpinājums pirmās spēlēs "Mazatklātā Alūksne" maršrutam, kas piedāvā iespēju aizraujoši pavadīt laiku Alūksnē, pastaigas laikā iepazīstot pilsētvidi un Alūksnes ēku stāstus.

Vairāk
Ziemassvētku un Lieldienu tematiskās muzejpedagoģiskās programmas Ziemassvētku un Lieldienu tematiskās muzejpedagoģiskās programmas

Progammās dalībnieki iepazīst saulgriežu nozīmi latviešu tradīcijās, izzināt šo svētku svinēšanas tradīcijas.

Vairāk
ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk