Izglītojošas nodarbības

KRĀJUMA PĒTNIEKS KRĀJUMA PĒTNIEKS

Nodarbības laikā dalībnieki iepazīst daudzveidīgo un apmeklētājiem ikdienā neredzamo muzeja darbu un uzzina par krājuma lomu muzejā. 

Vairāk
MUZEJA DETEKTĪVS MUZEJA DETEKTĪVS

Programmā dalībnieki veic uzdevumus "Detektīva burtnīcā", patstāvīgi iepazīstot muzeja ekspozīciju un izstāžu zālēs eksponētos krājuma priekšmetus.

 

Vairāk
TAUTUMEITAS PUCĒJAS TAUTUMEITAS PUCĒJAS

Muzejpedagoģiskajā programmā „Tautumeitas pucējas” skolēni tiek iepazīstināti ar latviešu tautas tērpu, tā sastāvdaļām, nēsāšanas tradīcijām un novadnieces Austras Lindes kolekciju ekspozīcijā „No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”.

Vairāk
ALŪKSNES VĒSTURES LĪKLOČI ALŪKSNES VĒSTURES LĪKLOČI

Programmā skolēni ieklausās muzeja speciālista stāstījumā par Alūksnes vēsturei, iepazīstās ar unikālākajiem un raksturojošākajiem priekšmetiem ekspozīcijā, kā arī veic uzdevumus darba lapās. 

Vairāk
Funktierēšanas spēle "PA 7. SIGULDAS KĀJNIEKU PULKA PĒDĀM" Funktierēšanas spēle "PA 7. SIGULDAS KĀJNIEKU PULKA PĒDĀM"

Programmā dalībnieki dodas pastaigā pa Alūksni un, veicot uzdevumus, izzina pulka vēsturi un atstāto mantojumu.

Vairāk
Funktierēšanas spēle "BARIKĀDES CAUR ALŪKSNES PILSĒTVIDES PRIZMU" Funktierēšanas spēle "BARIKĀDES CAUR ALŪKSNES PILSĒTVIDES PRIZMU"

Pastaiga pa Alūksni, veicot uzdevumus un izzinot barikāžu laika notikumus caur Alūksnes pilsētvidi.

Vairāk
Teatrāli- izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos "PIECI LIKTEŅSTĀSTI" Teatrāli- izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos "PIECI LIKTEŅSTĀSTI"

Programma veicina skolēniem izpratni par padomju varas īstenoto deportāciju norisi, latviešu dzīvi izsūtījumā, akcentējot nacionālās identitātes saglabāšanu un deportāciju radītās sekas Latvijas vēstures un kultūras attīstībā.

Vairāk
IEPAZĪSIM ALŪKSNI IEPAZĪSIM ALŪKSNI

Muzejpedagoģiskajā programmā „Iepazīsim Alūksni” skolēni aktīvi līdzdarbojoties iepazīst Alūksnes pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu.

Vairāk
PA FĪTINGHOFU PĒDĀM PA FĪTINGHOFU PĒDĀM

Muzejpedagoģiskajā programmā skolēni tiek iepazīstināti ar baronu Fītinghofu dzimtas atstāto kultūrvēsturisko mantojumu Alūksnē.

Vairāk
Funktierēšanas spēle "MAZATKLĀTĀ ALŪKSNE" Funktierēšanas spēle "MAZATKLĀTĀ ALŪKSNE"

Tā ir iespēja aizraujoši pavadīt laiku Alūksnē, pastaigas laikā iepazīstot pilsētvidi un Alūksnes ēku stāstus.

Vairāk
Funktierēšanas spēle "MAZATKLĀTĀ ALŪKSNE 2. ALŪKSNES MUIŽAS ROBEŽAS" Funktierēšanas spēle "MAZATKLĀTĀ ALŪKSNE 2. ALŪKSNES MUIŽAS ROBEŽAS"

Funktierēšanas spēle "Mazatklātā Alūksne 2. Alūksnes muižas robežās" ir turpinājums pirmās spēlēs "Mazatklātā Alūksne" maršrutam, kas piedāvā iespēju aizraujoši pavadīt laiku Alūksnē, pastaigas laikā iepazīstot pilsētvidi un Alūksnes ēku stāstus.

Vairāk
Skaistiem dzīves mirkļiem Skaistiem dzīves mirkļiem

Alūksnes majestātiskums, dabas veldze un krāšņums iedvesmo skaistiem dzīves mirkļiem. Ja savā kāzu dienā Jums ir vēlme pabūt mirkli divatā, piedāvājam Alūksnes Jaunās pils apartamentos rakstīt mīlestības vēstules un nostiprināt tās ar baronu Fītinghofu zīmogu. Izvēlieties īpašai dienai īpašu vietu!

 

Vairāk
ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]