KRĀJUMA PĒTNIEKS

Muzejpedagoģiskā programma “Krājuma pētnieks” - programmas mērķis ir iepazīstināt muzeja apmeklētājus ar muzeja krājuma glabāšanas nosacījumiem, veidot priekšstatu par Alūksnes novada muzeja krājuma daudzveidību un tā lomu muzeja darbībā un Alūksnes novada, Latvijas, vēstures liecību saglabāšanā.

Nodarbības laikā dalībnieki iepazīst daudzveidīgo un apmeklētājiem ikdienā neredzamo muzeja darbu, uzzina par Alūksnes novada muzeja krājuma daudzveidību, tā saglabāšanas nosacījumiem un lomu muzejā. Dalībniekiem ir iespēja ielūkoties mākslas, dokumentu, darba un sadzīves priekšmetu kolekciju krātuvēs, tuvāk apskatīt Alūksnes viduslaiku pils arheoloģiskajos izrakumos atrastās lietas un iepazīt dažādu priekšmetu glabāšanas nosacījumus.

Iejūtoties krājuma glabātāja lomā, programmas dalībnieki sagatavo krājuma priekšmetu uzskaites kartītes un atbilstoši noteikumiem iesaiņo krājuma priekšmetus glabāšanai. Programmas laikā pastāvīgajā vēstures ekspozīcijā “Laikmetu mielasts” apmeklētāji aplūko pirmo krājumā uzņemto priekšmetu – kaujas cirvi, kas atrasts Alūksnes ezera dūņās pie Tempļa kalna un uzņemts Alūksnes novada muzeja krājumā 1960. gadā.

Izglītojošajā procesā dalībniekiem tiek sniegts priekšstats, cik svarīgi ir saglabāt muzeja priekšmetus nākamajām paaudzēm.

Programmas noslēgumā tās dalībnieki izvērtē, kurš no darbošanās posmiem bijis visaizrautīgākais vai interesantākais un atkārto darbības, kas nodrošina priekšmetu saglabātību.

Norises ilgums: 1h - 1h 30 min.

ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk