IEPAZĪSIM ALŪKSNI

Muzejpedagoģiskā programma "Iepazīsim Alūksni" - muzejpedagoģiskajā programmā „Iepazīsim Alūksni” skolēni, aktīvi līdzdarbojoties, iepazīst Alūksnes pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu.

Programmas sākumā dalībnieki muzeja speciālista pavadībā iepazīstas ar muzeja pamatekspozīcijām „Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē” un Alūksnes vienoto vēstures ekspozīciju „Laikmetu mielasts”. Pēc ekspozīciju apskates skolēni tiek sadalīti komandās, kur katra saņem uzdevumu veikšanai nepieciešamo darba komplektu (Alūksnes karti, objektu aprakstus-foto u.c.). Komandas dodas pilsētvidē un meklē attēlotos objektus, fotografē tos, lai gūto pieredzi un zināšanas pielietotu, atbildot uz viktorīnas jautājumiem.

Noslēgumā visi uzdevumi tiek pārrunāti un kopīgi tiek noskaidrotas pareizās atbildes. Programmas dalībnieki, praktiski darbojoties komandā, mācās izzināt situāciju no dažādiem skatpunktiem, lieto un pielāgo situācijai atbilstošas radošās domāšanas pieejas un apgūst orientēšanās prasmes, veicot orientēšanās distanci pēc kartes. Skolēni tiecas iegūt vispusīgu un precīzu informāciju, iepazīstot lokālo vēsturi.

Progammas norises ilgums 1h 30min. - 2h.

Mērķauditorija: 5. - 12. klašu skolēni.

 

ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk