Atbalstīt Valsts Kultūrkapitāla fondā iesniegtais projekts

04.06.2024
Valsts Kultūrkapitāla fonds 2024. gada 2. kultūras projektu konkursā Kultūras mantojuma nozarē Alūksnes novada muzejam piešķīra 3700,00 EUR projekta “Alūksnes Jaunās pils kāpņu telpas ziemeļu un austrumu sienas gleznojuma restaurācija un rekonstrukcija” realizēšanai.

Projekta ietvaros paredzēts kāpņu telpas austrumu un daļēja ziemeļu sienas pārkrāsojuma mehāniska atdalīšana, krāsu slāņu pārtīrīšana ar sastāvu, krāsu slāņu stiprināšana, nekvalitatīvā apmetuma izņemšana (vēlāka laika), kā arī vēsturiskā apmetuma un restaurācijas grunts ieklāšana. Austrumu sienai paredzēta arī sienu gleznojuma rekonstrukcija 43,70 dm2 apmērā.

Restaurācijas darbiem noslēdzoties tiks iegūts stabils austrumu sienas, kā arī daļējs ziemeļu sienas gleznojuma stāvoklis, kā arī atgūts oriģinālais otrās sistēmas vizuālais izskats. Restaurācijas darbus turpinās veikt restauratore Līga Šļakota.

Alūksnes Jaunās pils kāpņu telpas restaurācijas un rekonstrukcijas darbi pēc ilgāka pārtraukuma atsākās 2023. gada rudenī, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālam atbalstam.

Alūksnes novada muzeja mērķis ir atgūt Alūksnes Jaunās pils autentisko kāpņu telpas sienu gleznojumu, kas pils apmeklētājiem radīs vizuālu iespaidu par 19. gs. beigu – 20. gs. sākuma interjera dekoratīvo neogotikas stila gleznojumu.
ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk