Mākslinieces Zigrīdas Ilenānes jubilejas gada izstādes "Vēlreiz..." atklāšana Alūksnes muzejā

4. augustā plkst. 12:00 Alūksnes muzejs kopā ar mākslinieci Zigrīdu Ilenāni  atklāja  gaismas pielijušu, skaistu viņas jubilejas gada izstādi.

Tā ir trešā plašu izstāžu turpinājumā un galvenais akcents. Jubilejas gada izstādes ir notikušas Vācijā 2017. gada septembrī un oktobrī, un Rīgā Rietumu Bankas izstāžu zālē 2018. gada februārī.

Izstādes nosaukums "VĒLREIZ" nav nejaušs. Tas ir mākslinieces redzējums par krāsu saskaņām, gaismēnu iespējām, kompozīciju, - vēlreiz gleznojot tās pašas klusās dabas, Latvijas ainavas mainīgo zaļumu, ezeru, jūru vai piemājas dārzu un, protams, - krāšņās puķes! Šeit aplūkojami monolītākie Zigrīdas Ilenānes darbi.

Uz Alūksni ir atvesta pilnīgi jauna gleznu kolekcija, kas sagatavota, kā saka māksliniece, ala prima “vienā elpas vilcienā", jo viņai ir svarīga izstādes viengabalainā sajūta - gan tematiskā, gan mākslinieciskā nozīmē. Gleznošanā  māksliniece atkal ir nedaudz mainījusies, jo darbos daudz sīku detaļu, ko vēlas izcelt, smalkumus zīmējot ar otu un bagātinot ar krāsu faktūrām.

Izstāde “Vēlreiz” –sasaucas ar vairākiem faktiem  un procesiem. Māksliniece Zigrīda Ilenāne ir dzimusi rīdziniece, tomēr nu jau ilgus gadus ir cieši saistīta ar Alūksni. Viņai ne visai patīk izstādes, kurās salikti daudz dažādu stilu darbi. Tieši tādēļ priekšroku dod personālizstādēm. 1986. gadā pirmo reizi Alūksnes muzejā tika atklāta Zigrīdas Ilenānes izstāde, tieši šajās telpās. Izstādes nosaukums - vēlreiz, jo māksliniece gleznojot šos darbu izgājusi savu profesionālo pieredzes ceļu, vēlreiz – tas ir atskats uz iepriekš paveikto un sevis izteikšana jaunās krāsās. Bet pats galvenais, mākslinieces Ilenānes gleznas izstaro gaismu – prieka un mīlestības uz pasauli.

Svētku dienā māksliniece saņēma skaistas saulespuķes, jo tās ir vienas no viņas mīļākajām puķēm un tās ir arī viņas puķes pēc horoskopa. 

Kāda ir saulespuķe?

Saulespuķei ir svarīgi atrast savu vietu zem saules, tāpēc daudz strādā un solīti pa solītim virzās uz nosprausto mērķi. Panākumi neaizmiglo prātu, konflikti neapstādina un nenocietina dvēseli. Saulespuķe ir uzstājīga un strādīga. Agri izveido karjeru. Dzīvē ieņem stingru pozīciju, labvēlīgi ietekmē apkārtējos.

DAUDZ LAIMES MĀKSLINIECEI JUBILEJĀ!

ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]