Vasaras saulgriežu sagaidīšanas ceļš “Sauksim sauli”

No 20. jūnija saulrieta līdz 21. jūnija saullēktam Alūksnes Muižas parkā iemirdzējās saules sagaidīšanas ceļš “Sauksim sauli”.
Saules sagaidīšana Alūksnes ezera krastā Vasaras saulgriežos kļuvusi par skaistu tradīciju jau 15 gadu garumā. Šogad tā bija pastaigu taka pa Alūksnes Muižas parku, izslēdzot dalībnieku pulcēšanos, tajā pašā laikā dodot iespēju apmeklētājiem izbaudīt maģisko saulgriežu nakts burvību un vērot dabas enerģētisko mirkli saullēktā. Īsi pēc pusnakts un tumsas iesegā pastaigu ceļš bija mazliet mistisks – uguns bumbas un sveču izgaismots, saulgriežu stāstu pierunāts, bet, austot saulei, apmeklētājiem bija iespēja vērot dažādos floristu veidotos zāļu vārtus. Vasaras saulgriežu simboli tika izmantoti 5 vides objektu veidošanā, kur pie katra no tiem tika atskaņoti stāsti par jāņuzāļu nozīmi un vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijām, tādējādi apmeklētājiem nododot saulgriežu tradīcijas caur stāstiem, tautasdziesmām, teikām un ticējumiem.
Pasākumu organizēja Alūksnes muzejs sadarbībā ar projektu vadītāju Zani Rašmani SIA "Balts uz melna", Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļu, pasākuma skaņotāju un gaismotāju Juriju Marinovu Alūksnes pašvaldības aģentūru "Spodra", Alūksnes Kultūras centra U.Sedlenieka Tautas teātri "Slieksnis", Zemessardzes 31. kājnieku bataljonu, floristēm: Vinetu Jurjāni, Ingu Nagli, Dinu Semjonovu, Santu Luguzi.
 
Foto: Māris Šļivka
ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]