Gleznotāja Pētera Postaža 80 gadu jubilejas izstādes “Veltījums Alūksnei” atklāšanas pasākums

"Cilvēki runā, ka vecums ir kā dzīves saulriets. Taču ir tik iespaidīgi saulrieti, ka visi apstājas, lai uz tiem paskatītos." Ričards Gīrs
10. septembrī Alūksnes muzejā un Alūksnes Mākslas skolā apstājāmies, lai vērotu un baudītu gleznotāja Pētera Postaža jubilejas izstādi “Veltījums Alūksnei”.
Būdams joprojām ideālists un optimists, mākslinieks visu prot, saprot un dara pats ar zemniekam piemītošu pamatīgumu, ar latvietim raksturīgo mentalitāti, un atzīst, ka viņa dzimtas saknes meklējamas arī Alūksnes pusē.
Mākslinieks rosina pacietīgi un nenogurstoši virzīties uz izvēlēto mērķi. Viņam raksturīgas simboliem bagātas kompozīcijas, tematiska daudzveidība- no lielas krāsainības līdz gandrīz monogāmam gleznojumam, plastiskas formas– lakoniskas, stabilas, dziļi ietilpīgas. Tas viss skatītājam ļauj caur gūtajiem iespaidiem nonākt pie sava stāsta, savām izjūtām.
Pasaule ir tik gaiša un laimīga, cik laimīgu mēs to mākam ieraudzīt un citiem parādīt. Gleznotāja veikums raisa emocijas, pārdomas, ieceres, pateicību. Svētku reizē bija ieradušies viesi gan no
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja, gan no Mazsalacas novada muzeja, gan no Alūksnes novada pašvaldības, audzēkņi no Alūksnes Mākslas skolas un studente no Rīgas.
ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk