"Alūksnes biatlonam 50"

05.05.2024

Šogad skaists notikums Alūksnes sporta dzīvē - 50.  gadu jubileju atzīmē Alūksnes biatlons!

Izstādē "Alūksnes biatlonam 50" ir apskatāma informācija un liecības par biatlona vēsturi Alūksnē, sākot no pirmsākumiem, kad 1974. gada 1. janvārī Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolā tika atvēra biatlona nodaļa, līdz pat mūsdienām, kad alūksniešu vārds turpina izskanēt plašajā pasaulē. Izstādes saturs veidots, balstoties uz treneru un sportistu personīgajiem foto arhīviem, lietām un atmiņām, kā arī Alūksnes novada muzeja, Latvijas Kara un Latvijas Sporta muzeju krājumu liecībām. 

Savās atmiņās par biatlona attīstību un sportistu sasniegumiem dalījās Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas direktori, biatlonisti un treneri - Jurijs Jevdokimovs, Agris Zvejnieks, Līga Tomsone, Centis Silerovs, Mārtiņš Biezais, Valdis Bērziņš, Aleksandrs Meirāns, Intars Berkulis, Sergejs Sverčkovs, Mārtiņš Mintāls un Valdis Zvejnieks. Aicinām arī citus Alūksnes biatlonistus turpināt dalīties ar saviem atmiņu stāstiem,  personīgajām lietām un fotogrāfijām par biatlonu Alūksnē, sazinoties ar muzeju.

Izstāde Alūksnes novada muzejā būs apskatāma līdz š.g. 30. septembrim, tā tapusi sadarbībā ar Alūksnes Sporta skolu un “Impress print”.

ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk