Alūksnes poliklīnika. Vidus iela 1

Alūksnes poliklīnika. Vidus iela 1.
“Šī jaunceltne Vidus ielā izauga nemanot. Sākumā būvbedri ieskāva izraktās grants vaļņi. Vēlāk jaunās ķieģeļu sienas it kā paslēpās apkārtējo namu pavēnī. Pat pēc pusgada daži alūksnieši, nonākuši Vidus ielā jautāja: “Ko tad šeit būvē? Ak tad tāda būs rajona jaunā poliklīnika,”” tā par topošo jaunceltni var lasīt vietējā laikraksta “Oktobra Karogs” slejās. Sākotnēji poliklīnikas celtniecības tempi bija lēni. Un tikai tad, kad pēc partijas rajona komitejas un rajona izpildu komitejas ierosinājuma jauno poliklīniku izsludināja par rajona darbaļaužu celtni, celtniecības darbi ritēja straujāk. Darbos tika iesaistīti gandrīz visi Alūksnes uzņēmumu un iestāžu strādnieki, vairāku kolhozu būvbrigādes, arī pensionāri tolaik strādājuši poliklīnikas būvlaukumā: sijājuši granti, gatavojuši javu, pienesuši mūrniekiem ķieģeļus, kā arī tīrījuši telpas no būvgružiem.

Jaunā poliklīnika tika atvērta 1969. gada 14. oktobrī. Periodikā var lasīt, ka “vecā, kuras gaiteņos bija grūti iet blakus pat diviem cilvēkiem, bieži izraisīja apmeklētāju neapmierinātību. Savukārt jaunajā ēkā bija plaši un labiekārtoti kabineti, pacientu ātrākai apkalpošanai izveidota kanceleja un reģistratūra, kurā glabātas iedzīvotāju individuālās slimību uzskaites kartītes, kā arī nodrošināts ārstu darbs maiņās līdz pulksten astoņiem vakarā”. Apmeklējumu skaits pie ārstiem un diagnostiskajos kabinetos 1970. gadu sākumā sasniedza 100 000.

Gadu gaitā poliklīnika savu darbu pilnveidojusi un uzlabojusi, sniedzot aizvien plašāku veselības aprūpes klāstu. Mūsdienās SIA ”Alūksnes primārās veselības aprūpes centrs” pacientiem piedāvā dažādu medicīnas speciālistu - onkologu, ķirurgu, endokrinologu, psihiatru, narkologu, neirologu, acu ārstu, ginekologu, arodslimību ārstu, dermatologu pakalpojumus, kā arī diagnostiskos izmeklējumus: laboratorijā, rentgena kabinetā, ultrasonogrāfijas kabinetā, dopleogrāfijā. Tāpat ir iespējams saņemt rehabilitācijas pakalpojumus fizikālās medicīnas kabinetā un diabēta pēdas aprūpes kabinetā. Poliklīnikas telpās atrodas sešas primārās aprūpes (ģimenes) ārstu prakses un viena zobārstu prakse, kā arī zobu higiēnista kabinets un zobu tehniskā laboratorija. Pirmajā stāvā atrodas arī SIA “BENU Aptieka Latvija” filiāle “BENU Aptieka 18”.

ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]