Tirgotāju iela 3

Tirgotāju iela 3.
Periodikas sludinājumi vēsta, ka pirmās Latvijas Republikas laikā ēka kalpojusi kā īres nams. 1940. gada 5. jūlijā ēka nodega lielajā ugunsgrēkā. Laikrakstā “Malienas Ziņas” var lasīt, ka līdz tam, 1930. gados, ēkā atradās Latvijas Sarkanā krusta veselības kopšanas punkts, kurā pacientus pieņēma zobārste O. Briedis, kā arī acu ārsts Dr. J. Reinhards. J. Reinhards dzimis Rīgā 1909. gada 15. oktobrī acu ārsta un privātdocenta Gustava Reinharda un Joannas Reinhardas ģimenē. Mācījies Rīgas pilsētas I vidusskolā, pēc tam studējis medicīnu Latvijas universitātē, ko beidzis ar ārsta grādu, specializējoties acu slimībās. Bija acu ārsts Latviešu leģionā. Pēc 2. pasaules kara Dr. Reinhards bija acu ārsts Dānijā, (..) bijis Pasaules veselības organizācijas trahomas apkarošanas daļas vadītājs Eiropā, pārzinot arī Alžīriju, Maroku, Turciju un Tunisiju. Darba uzdevumos daudz braukājis pa Dienvideiropu un Āfriku, slēdzis līgumus ar šo zemju valdībām, piedalījies zinātniskās un speciālistu sanāksmēs, kurās spriests par trahomas apkarošanas akcijām. Viņa pētījumi un eksperimentālie novērojumi publicēti angļu un franču valodā.

Vēl periodikas slejās var lasīt, ka ēkā mājojušas arī citas organizācijas un privātpersonas. Vietējā laikraksta slejas vēsta: “Alūksnes vidusskolas absolventu b-bas gadskārtējā sanāksme nolikta 3. jūlijā Alūksnes ģimnāzijā. Pieteikšanās pie O. Cinis Alūksnē, Tirgotāju ielā 3.”
Kā liecina Alūksnes muzeja krājumā esošais ēkas būvprojekts Nr. 56, kas apstiprināts 1940. gada septembrī, pēc lielā ugunsgrēka nodegušās ēkas vietā projektēta jauna, un tās īpašnieks bija E. Eizenšmits.

1946. gada 29. jūnija “Padomju Alūksnē” var lasīt, ka ēkā darbu sāks Alūksnes pilsētas un apriņķa dzimtsarakstu birojs, savukārt 1963. gada februārī Alūksnes Mūzikas skola, kas šeit atradās līdz 2011. gada 1. septembrim. Laikrakstā “Oktobra Karogs” Nr. 128 rakstīts: “Šķiet, divstāvīgā māja Alūksnē, Strādnieku ielā 3 ne ar ko neatšķiras no daudzām tai līdzīgām. Un tomēr līdz vēlai vakara stundai no tās līst melodijas. Bet, ja pavērosim uzmanīgāk tos, kas apmeklē šo ēku, redzēsim, ka lielākoties tie ir bērni. Viņiem visiem ir kopēja aizraušanās - mūzika.”

Vēlāk ēkā iekārtots skaistumkopšanas salons, lietoto apģērbu veikals, bet kopš 2020. gada septembra - Covid-19 analīžu nodošanas punkts.

ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk