Klusa, mainīga, pārsteidzoša, kultūrvēsturiskiem notikumiem bagāta. Katram Alūksne ir sava. Bet kāda tā bija pirms vairāk nekā simts gadiem?

Izziniet stāstu par Alūksni no 19. gs. beigām, kad tā vēl bija miests Krievijas impērijas sastāvā, līdz pilsētas tiesību iegūšanas brīdim 1920. gada 2. janvārī, un saredziet savu Alūksni!

Pilsētas simtgades noskaņās Alūksnes muzejs piedāvā iepazīties ar 2019. gadā veidoto ceļojošo izstādi “No miesta līdz pilsētai” digitālā versijā.

Laikā, kad veidojās mūsu pilsēta, Alūksne bija politiski trauksmaina, svešu tautu un varu apdraudēta, kara un neatkarības cīņu virpulī ierauta, tomēr – plaukstoša un augoša. Tā bija vieta, kur durvis vēra jaunas skolas, tirgotavas un amatnieku darbnīcas, aktīvi darbojās biedrības un vietējās ražotnes. Šeit plauka kultūra, sabiedriskā un ekonomiskā dzīve.

Izstādes materiāla pamatā ir Alūksnes muzeja krājuma un pētnieciskie materiāli. Izstādes dizainu veidoja alūksniete Dace Baidekalne. Klātienē šo izstādi jau ir aplūkojuši 7187 apmeklētāji.

Papildus izstādei tiek piedāvāts metodiskais materiāls skolēniem. Galvenā izstādes mērķauditorija ir 9.- 12. klašu skolēni un pieaugušie.

Metodiskais materiāls izstādei "No miesta līdz pilsētas"

Skatīt izstādi
ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk