Alūksnes Jaunajā pilī sākušies restaurācijas darbi

04.01.2018

VKKF III projektu konkursa kārtā piešķīris radošo stipendiju 2560,00 EUR apmērā monumentālās glezniecības restauratorei – meistarei Lolitai Hermsai Alūksnes Jaunajās pils “Fortepiano” istabas sienu polihromijas restaurācijai 10m2 platībā.

Projekta ietvaros paredzēts atsegt sienas gleznojumus virs abām telpas durvīm un abpus tām, kur 2014. gadā veiktas polihromijas zondāžas nelielos laukumos, lai noskaidrotu pilnu gleznojuma kompozīciju, un varētu novērtet, cik daudz ir saglabājies, un cik lielos apjomos mainīts apmetums.

Atsegtie apjomi ļaus vieglāk saprast telpas kopējo koncepciju, kas nepieciešama turpmākā restaurācijas un rekonstrukcijas projekta realizācijā, kā arī kļūs par nozīmīgiem muzeja eksponātiem.

 

“Fortepiāno” istaba ir kādreizējā kinoteātra Liesma foajē (uzgaidāmā) telpa, kurā pēc 2014.gada veiktās polihromijas zondāžas atklājās vieni no interesantākajiem un kompozīcijas ziņā apjomīgākajiem sienu gleznojumiem, un 1898.gada kustamā īpašuma sarakstā, kas piederējis mirušajam baronam Konstantīnam Pavlovičam Fītighofam, lepni dēvēta par “Fortepiano” istabu. Istabas interjerā uzskaitīti četrpadsmit melni krēsli ar dzeltenu damastu, viens liels riekstkoka galds, divi mazi melni krēsli, viens liels spogulis ar melnu galdu un marmora virsmu, viens nošu skapītis, viens nošu turētājs, divi mazi nošu galdiņi, viens melns grāmatplaukts ar spoguli, piano jeb harmonijs ar krēslu, klavieres, sarkana marmora kaste vēstuļu uzglabāšanai, divas marmora statujas uz koka postamentiem, viena lampa uz melnas koka pamatnes, sešas mazas sienas lampiņas, piekārts bronzas kandelabrs ar lampu, divas vilnas logu portrejas, astoņpadsmit eļļas gleznas zeltītos rāmjos, bronzas pulkstenis ar diviem bronzas kandelabriem un divi balti logu aizkari. 

ALŪKSNES MUZEJS
Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Dizains un izstrāde
Uzgaidiet... loading