Latvijas izdevniecību jauktā kora “Burtnieks” svētku koncerts!

30.10.2023

11. novembrī, Lāčplēša dienā, plkst. 15:30 Alūksnes Jaunajā pilī valsts svētku mēnesi ieskandinās Latvijas izdevniecību jauktais koris “Burtnieks”, mākslinieciskais vadītājs Egils Lipšāns. Svētku koncerta programmā skanēs I. Zanderes un R. Paula - "Dziesmas par Latvijas upēm". Pasākums ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ apmeklētājus lūdzam iepriekš pieteikties pa mob. 25665538. 

Katru gadu Lāčplēša dienā pie Alūksnes Jaunās pils pulcējas Lāpu gājiena dalībnieki uz svinīgu brīdi, godinot mūsu tautas varoņus. Ieskandinot Latvijas valsts svētku mēnesi, šogad Lāčplēša dienā Alūksnē viesosies Latvijas izdevniecību jauktais koris “Burtnieks”. Kora dziedājums skanēs plkst. 15:30 Alūksnes Jaunajā pilī Mūzikas salonos un 18:30 pie pils, sveicot Lāpu gājiena dalībniekus. Svētku koncerta programmā skanēs I. Zanderes un R. Paula - "Dziesmas par Latvijas upēm" un latviešu patriotiskas dziesmas. Pirms gada koris aizsāka jaunu projektu – dziedāšanu Latvijas muižās un pilīs, un turpina to arī šogad, kur viena no kora izvēlētajām uzstāšanās vietām ir Alūksnes Jaunā pils.

Latvijas izdevniecību jauktais koris “Burtnieks” dibināts 1989. gada pavasarī. Kolektīvs allaž vienojis cilvēkus, kurus uzrunā viss neparastais un daudzveidīgais dzīvē. Tas ir kā savdabīgs bišu strops, kurā katra dziedātāja talanti un spējas veido kopīgo varēšanu, sniedz pozitīvas emocijas un iedvesmu, paverot apvāršņus mūzikā un ļaujot saskatīt skaisto sev visapkārt. Lai gan koris ar savu skanējumu daudzviet pieskandinājis Latviju, "Burtnieka" ceļi veduši tālu arī pāri tās robežām. Koris uzstājies daudzviet Eiropā un pāri okeānam, piemēram, 2009. gadā Kanādas latviešu Dziesmu svētkos Hamiltonā. Kora dalībnieki tiecas pēc smalkas muzicēšanas un dziļas satura atklāsmes daudzveidīgā repertuārā, kas arvien ir augsti novērtēts starptautiskos konkursos un festivālos, kuros plūkti dažādi lauri. Kora mākslinieciskā vadība: mākslinieciskais vadītājs - Egils Lipšāns, diriģents - Sandis Gaņins, kormeistare - Hanna Cinovska, koncertmeistare - Jeļena Bugajenko.  

Pasākums notiek sadarbībā ar Alūksnes novada Kultūras centru.

ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk