Jauna funktierēšanas spēle "Pa 7.Siguldas kājnieku pulka pēdām"

10.11.2022

Alūksnes novada muzejs piedāvā jaunu funktierēšanas spēli „Pa 7. Siguldas kājnieku pulka pēdām”. Dalībnieki dosies pastaigā pa Alūksni un, veicot uzdevumus, varēs izzināt pulka vēsturi un atstāto mantojumu.

Spēle sākas Alūksnes novada muzejā, ilgums no 1,5 līdz 2 stundām. Maršruta garums apmēram 5 km. Kopumā spēlē ir 20 kontrolpunkti, katrā jāveic kāds uzdevums, izzinot vēstures faktus par 7. Siguldas kājnieku pulku un tā ieguldījumu Alūksnē. Dalībniekiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, jo uzdevumi ir savstarpēji saistīti.

7. Siguldas kājnieku pulku sāka formēt 1919. gada 20. jūnijā Naukšēnu muižā, Rūjienas apkaimē, saskaņā ar Ziemeļlatvijas brigādes komandiera pulkveža Jorģa Zemitāna rīkojumu. Pulka pirmais komandieris Oskars Dankers savās atmiņās  reiz bija teicis, ka “siguldieši paši savām asinīm rakstīja slavas pilnas lappuses pulka vēsturē”. Pēc Latvijas Neatkarības kara Alūksnē dislocētais 7. Siguldas kājnieku pulks atstāja nozīmīgu ieguldījumu pilsētas attīstībā, aktīvi iesaistījās sabiedriskajā, sporta un kultūras dzīvē, kā arī pilsētas labiekārtošanā. Pulka karavīri Tempļakalna un Alūksnes pilsmuižas parkā organizēja brīvdabas izrādes un kino, dziedāja korī un kopā ar orķestri sniedza koncertus pilsētas iedzīvotājiem. Ar pulka gādību tika uzcelti un uzturēti vairāki objekti -  Gaisa jeb Veļu tilts, paviljons “Pulka telts”, Saules tilts, Skatu tornis un Garnizona kapi. Karavīri sakopa arī Alūksnes ezera un kazarmu tuvāko apkārtni - iestādīja ābelītes, košumkrūmus, ogulājus, pie ezera izraka grāvjus, nosusināja purvainās vietas, kā arī  ierīkoja gājēju celiņus. Ik gadu pulks piedalījās Mežu dienās, kuru laikā parkos stādīja kokus un apstādījumus, kā arī veica apkārtnes tīrīšanu. Pateicoties pulka aktivitātēm, mūsu mazā pilsētiņa gluži vai atdzīvojās un uzplauka. Pagājuši jau vairāk nekā kā simts gadi, bet brašā 7. Siguldas kājnieku pulka darbība joprojām tiek godāta, un  pulka labos darbus gaišā piemiņā un sirdīs glabā arī alūksnieši.

Spēle ir izveidota aplikācijā “Actionbound”. Lai varētu veikt visus spēles uzdevumus, spēlētājam nepieciešams uzlādēts viedtālrunis, interneta pieslēgums un norādīta lokācijas vieta.  Viedtālrunī jābūt lejupielādētai spēles aplikācijai – Actionbound, un Alūksnes novada muzeja kasē jāiegādājas spēles QR kods.

ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk