Jauna funktierēšanas spēle „Barikādes caur Alūksnes pilsētvides prizmu”

13.01.2022

Janvāris ir barikāžu piemiņas mēnesis. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad Latvijas Tautas frontes aicināti cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

No 13. - 31. janvārim Alūksnes muzejs aicina doties pastaigā pa Alūksni, spēlējot jauno funktierēšanas spēli „Barikādes caur Alūksnes pilsētvides prizmu”. Spēlē, veicot uzdevumus, iepazīsi barikāžu laika un Alūksnes vēstures līkločus.

Lai piedalītos spēlē:
1. Lejuplādē savā telefonā aplikāciju Actionbound;
2. Kārtīgi uzlādē telefonu, jo aukstā laikā akumulatora līmenis ātrāk pazeminās;
3. Apmeklē Alūksnes muzeju un iegūsti spēles kodu; (Dalības maksa – pieaugušajiem 2,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 EUR)
4. Spēles sākums – Alūksnes muzejs.

Aptuvenais spēles ilgums no 1h līdz 1,15 min.
Droši ņem līdzi siltu tēju termosā, lai spēles laikā vari sasildīties!

ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]