Leģendu nakts 2021

30.10.2021

“Leģendu nakts 2021” notiks!

Jau desmito reizi šī gada 30. oktobrī notiks tradicionālais un ikgadējais Latvijas piļu un muižu asociācijas (LPMA) organizētais pasākums “Leģendu nakts 2021”. 

LPMA aicina 30. oktobrī no plkst.19:00 apmeklēt biedrības mājas lapu www.pilis.lv un LPMA sociālo mēdiju kanālus – Facebook un Instagram, kur būs pieejama saite uz īpaši sagatavotu “Leģendu nakts 2021” stāstu maratonu. Tajā ar pilīm un muižām saistītie cilvēki videoformātā lasīs ar muižām saistītos stāstus, leģendas un pasakas no dažādām Latvijas pilīm un muižām – Jērcēnmuižas, Jaunmoku pils, Jaunpils pils, Siguldas Jaunās pils, Alūksnes Jaunās pils, Blankenfeldes muižas, Jelgavas pils, Elejas muižas, Zaļās muižas, Varakļānu pils, Durbes pils, Padures muižas, Dundagas pils, Stāmerienas pils, Cesvaines pils, Šlokenbekas muižas, Svitenes muižas, Vadakstes muižas, u.c. 

“Jau pats pasākuma nosaukums raksturo, ka tas notiek vakarā, kad jau tumšs. Vēsturiski ir izveidojies, ka ar muižām saistītie stāsti, īpaši leģendas parasti ir drūmi – par spokiem, neveiksmīgām mīlestībām, sodiem un citām baisām lietām. Tādus bērniem labāk gan labāk neskatīties vai darīt to kopā ar vecākiem,” skaidro LPMA izpilddirektors Armands Muižnieks.

“Leģendu nakts 2021” vakarā vienuviet būs noskatāmi gandrīz 20 stāsti no visām Latvijas malām. Kāds iespējams būs jau kādu dzirdējis, bet kādu dzirdēs pirmo reizi. “Nosaucām to par maratonu, jo viens stāsts nomainīs nākošo un tā līdz galam...Ne gluži cauru nakti, bet, lai ikviens klausītājs paspēj kaut ko vairāk uzzināt un mazliet arī nobīties, un rodas interese aizbraukt un pašam apskatīties vietu, kurā ir risinājies stāsts,” iedrošina LPMA prezidents Jānis Lazdāns.

Ideja ir realizēta sadarbojoties LPMA ar projektu “Muižnieka muižu metrika”.

Latvijas Pilu un muižu asociācija tika dibināta 2001. gadā ar mērķi saglabāt, sekmēt un popularizēt šo nozīmīgo kultūrvēsturisko mantojumu. 

ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]