Jaunums! Multimediāla ekspozīcija "Helēnas dziedājums" restaurētajā mūzikas salonā - Klavieru istabā

08.09.2021

Jaunums Alūksnes muzejā!

Multimediāla ekspozīcija “Helēnas dziedājums” aplūkojama restaurētajā mūzikas salonā- Klavieru istabā.

Alūksnes Jaunās pils arhitektūra un iekštelpu interjers liecina, ka barons Aleksandrs fon Fītinghofs bijis progresīvs un realizējis orģinālas un pārdrošas idejas gan pils iekštelpās, gan muižas parkā. Pils restaurētie mūzikas saloni  - Klavieru un Ērģeļu istabas pārsteidz ar iluzoriem sienu gleznojumiem, piesātinātām krāsu gammām un ampīra stilā rotātām vēsturiskajām durvīm.

Mākslas bagātību lieliski papildina multimediāla ekspozīcija “Helēnas dziedājums”, kas baudāma Klavieru istabā. Tās saturu veido Andras Ugāres (Manfeldes) dzejproza, kas rakstīta balstoties uz vēsturiskajiem faktiem par pili, parku, Fītinghofu dzimtu un Alūksnes muižas pēdējo baronesi Helēnu. Orģinālmūzikas autors – Artis Gāga. Skaņdarbu ieskaņojuši – Sniedze Kaņepe (balss), Artis Gāga (saksafons), Pēteris Ozoliņš (čells) un Māris Žagars (klavieres). Tās ilgums 12 min. Multimediālo projekciju veidoja SIA “Reverie Trading Group”.

Mūzikas salonu un multimediālas ekspozīcijas "Helēnas dziedājums" apmeklējums pieaugušajiem - 2,00 EUR, skolēniem, pensionāriem - 1,00 EUR.

Papildus piedāvājam izglītojošu un izzinošu ekskursiju par Alūksnes Jaunās pils arhitektūru un restaurācijas procesu jaunatklātajos mūzikas salonos.

Gida pakalpojumi: skolēniem, pensionāriem (vienai grupai) 15,00 EUR, pieaugušajiem (vienai grupai) 25,00 EUR.

Ekskursijas ilgums 30 min. Ekskursijā iekļauta mūzikas salonu apskate un multimediāla ekspozīcija “Helēnas dziedājums”. Maksimālais dalībnieku skaits vienam apmeklējumam 20 cilvēki.

Grupas apmeklējumu vai ekskursiju aicinām pieteikt iepriekš pa tālr. 25665538!

ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]