Baltijas ceļam 30

23.08.2019

Atsaucot atmiņā 1989. gada 23. augusta notikumus, kad trīs Baltijas tautas ilgās pēc neatkarības vienojās dzīvā cilvēku ķēdē, aicinām uz Baltijas ceļa 30. gadadienas atceres pasākumu Alūksnē, kura ietvaros plkst. 12:00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē būs iespēja noskatīties Askolda Saulīša dokumentālo filmu "Baltijas brīvības ceļš".

BALTIJAS BRĪVĪBAS CEĻŠ

Filmā atspoguļoti notikumi, kas saistīti ar Baltijas valstu nostāšanos uz vienas vēsturiskās attīstības ceļa uzreiz kopš neatkarības proklamēšanas 20. gadsimta sākumā. Pirmie ciešākas sadarbības soļi tika sperti 1920. un 1930.gados, tomēr tie nespēja novērst valstu neatkarības zaudēšanu. Izcilākais Baltijas tautu sadarbības piemērs ir 1989. gada 23. augustā notikusī demonstrācija pret Molotova - Ribentropa paktu - Baltijas ceļš, kas pulcēja gandrīz 2 miljonus cilvēku, sadot rokas un izveidot dzīvo ķēdi no Tallinas līdz Rīgai un Viļņai. Tas bija arī solis tuvāk neatkarības atjaunošanai, sabrūkot PSRS. Baltijas ceļš ir process, kura rezultāts ir realitāte, kurā mēs pašlaik dzīvojam. Dižās sociālās, ekonomiskās un politiskās 1990. gadu pārmaiņas un atkalapvienošanās ar Eiropas politisko, sociālo un kultūras vidi. Baltijas brīvības ceļš ir trīs valstu - māsu sadarbība un arī sāncensība brīvās pasaules un brīvā tirgus apstākļos, esot plecu pie pleca gan priekos, gan arī grūtībās.

Filma ar LR Ālietu ministrijas starpniecību tiek izplatīta Latvijas vēstniecībās un konsulātos visā pasaulē. Filmai ir izveidoti subtitri angļu, krievu, franču un vācu valodās.

Baltijas ceļa 30. gadienas atceres pasākumi ar filmas demonstrēšanu plānoti gan vēstniecībās, gan latviešu diasporās.

Filma veidota pēc Latvijas Televīzijas un Ārlietu ministrijas pasūtījuma.

Izmantoti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas televīziju video un audio arhīvi.

Režisors Askolds Saulītis, scenārija autori Edgars Engīzers un Askolds Saulītis, operators Andrejs Verhoustinskis

TERRA EUROPA sararbībā ar CLIO WORKS (2014, 52 min.)

Uzgaidiet... loading