Videofilmas “Tālumu aicinātie. Pieskāriens gleznotāju Leo Svempa un Jāņa Selgas dzīvesstāstiem” pirmizrāde Alūksnes muzejā

03.08.2019

Alūksnes muzejā 3. augustā plks.16:00  videofilmas “Tālumu aicinātie. Pieskāriens gleznotāju Leo Svempa un Jāņa Selgas dzīvesstāstiem” pirmizrāde un tikšanās ar filmas veidotājiem Solveigu Selgu, Jāni Poli un Vilni Blūmu.

Filma ir dokumentāls stāsts par diviem gleznotājiem, kuru dzīves gaitas sākušās Ziemeļvidzemē, teju vai kaimiņos. Leo Svemps dzimis Beļavā, bet viņa audzēknis Jānis Selga – Alsviķos. Abus vienoja alkas pēc plašākiem apvāršņiem dzīvē un daiļradē, tāpēc likumsakarīgi, ka viņi satikās tālu no dzimtās puses – Rīgā, L. Svempa mākslas studijā. 
Filma sniedz īsu ieskatu L. Svempa daiļradē un atspoguļo ar viņa dzīvi saistītās vietas Beļavā un Stāmerienā. 
Plašāk un detalizētāk apskatīta Jāņa Selgas dzīve un daiļrade, ietverot visus gleznotāja dzīves periodus un darbības virzienus (muzikanta gaitas, filmu uzņemšana, mākslas studijas, latviešu strēlnieku cīņu izpēte, sadarbība ar izciliem laikabiedriem, mājas celšana senču zemē Alsviķos).
Filmā izmantoti dokumenti, gleznu kopijas un foto no Selgu ģimenes arhīva. Citēti fragmenti no Ērikas Romanes grāmatas “Mēs abi”. Materiālu savākšanu atbalstīja Vidzemes plānošanas reģions, Gulbenes bibliotēka, Gulbenes muzejs un Beļavas bibliotēka.
Scenārija autori – Solveiga Selga un Jānis Polis.
Video un montāža – Vilnis Blūms.

Filmas garums – 70 minūtes.

Tā veidota 2017. – 2018. gadā.

Līdz šim publiskā vidē nav rādīta, tātad šī būs pirmizrāde.

Uzgaidiet... loading