Mārtiņa Belicka velosipēdu privātkolekcijas izstāde “Ne tikai Ērenpreis”

18.05.2019

Pirmo pirmskara Latvijā ražoto velosipēdu Mārtiņš Belickis iegādājās 2008. gadā, velosipēds bija ļoti sarūsējis un viņu nācās restaurēt, tad arī sākās Mārtiņa pastiprinātā interese par Latvijā ražotiem velosipēdiem, ko varētu arī uzskatīt kā kolekcijas veidošanas sākuma gadu.

Kolekciju var pieskaitīt pie vienas no lielākajām Latvijā, kurā ir vairāk kā desmit dažādu oriģinālu velosipēdu ko ražoja Latvijā. Izstādē varēs redzēt tādas firmas velosipēdus, kā Latvello, P. Ozolnieks, Ērenpreis, Omega, Līva, to skaitā treka Ērenpreis ar koka aplokiem, un patreiz vienīgais zināmais viscaur niķelēts sieviešu P.Ozolnieks velosipēds.

Izstādē “Ne tikai Ērenpreis”  būs aplūkojami 10 oriģinālvelosipēdi. Par cik Mārtiņš Belickis ir kaislīgs velosipēdists, viņa interese neaprobežojās tikai ar velosipēdiem, tāpēc arī izstādē būs apskatāmi senie Latvijas velosipēdistu apbalvojumi velosportā, velosipēdistu sporta biedrību zīmes un arī sacensību plakāti. Kolekcijā arī ir velosipēdu ražotāju katalogi senas fotogrāfijas ar velosipēdiem un dažādi dokumenti, kā arī velosipēdu aksesuāri un citas lietas, kas saistītas velosipēdiem!

“Izstādes nosaukums – “Ne tikai Ērenpreis”,  tika izvēlēts tāds, jo tautā skan tikai Ērenpreisa vārds, jo šis bija vispopulārākais un pieejamākais velosipēds, līdz ar to daudzi cilvēki nemaz nezina, ka Latvijā tika ražoti vēl desmitiem dažādu citu ražotāju un meistaru velosipēdi”, paskaidro kolekcionārs Mārtiņš Belickis.

Šī būs jau piektā reize, kad interesentiem būs iespēja apskatīt šo kolekciju, kas ar katru gadu kļūst arvien bagātāka.

 Mārtiņš Belickis ar savu velosipēdu privātkolekciju ir piedalījies četrās izstādēs :

·         Bauskas motormuzejā “Mans draugs velosipēds” 2014. gadā;

·         Ogres vēstures un mākslas muzejā  “Ar velo uz Ogri” 2017. gadā;

·         Rīga Rietumu bankas izstāžu zālē “No Ērenpreisa līdz mopēdam” 2017.gadā;

·         K. Ulmaņa piemiņas muzejā ”Pikšas”  “Ar Ērenpreisu līdz 100” 2018. gadā.

Uzgaidiet... loading