Gundegas Muzikantes bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde "Bilžu stāsti"

22.01.2019

No 24. janvāra līdz 2. martam Alūksnes muzejā būs skatāma bērnu grāmatu mākslinieces Gundegas Muzikantes oriģināldarbu izstāde “Bilžu stāsts”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci 30. janvārī plkst. 13:00.

Izstādē Alūksnes muzejā būs apskatāmi ilustrāciju oriģināli no pēdējo 7 gadu laikā tapušām bērnu grāmatām. “Grāmatu ilustrēšana man ir dzīves sapnis, pamatdarbs un sapņu profesija jau kopš bērnības. To arī daru. Šajā ziņā esmu ļoti laimīgs cilvēks. Man patīk, ka ir teksts, kas dod pamatimpulsu – teksts, ko var izlasīt, sajust, un no tā, vai tas ir stāstījums, dzeja, vai informatīvs raksts, var radīt ilustrāciju, kas ar tekstu saistīta, ” stāsta grāmatu māksliniece Gundega Muzikante

Gundega Muzikante studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā Grafikas nodaļā un 2009. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu.  Mākslinieces veikumā ir vairāk nekā 30 ilustrētas bērnu grāmatas, kā arī mākslinieciskais darbs animācijas filmiņai “Dzeguze un viņas 12 vīri”. Mākslinieces ilustrētās grāmatas vairākkārt nominētas gada skaistāko grāmatu konkursā “Zelta Ābele”. Māksliniece ir Indriķa Zeberiņa un Pastariņa prēmijas laureāte, 2002.gadā saņēmusi Balvu grāmatniecībā - Gada labākais ilustrētājs, bet 2014. gadā - Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā par ilustrācijām trīs grāmatām – Ineses Zanderes “Pūķa ceļojums”, Ievas Samauskas “Kad kaķēnu sauc par pelīti?” un Aivara Neibarta “Mājiņa”. 2016. gadā Gundegas Muzikantes ilustrācijas iekļautas IBBY (Starptautiskās bērnu literatūras organizācija) pasaules ilustratoru goda sarakstā.

Īpaši aicinām izstādi apmeklēt ģimenēm ar bērniem un pirmsskolas vecuma audzēkņus, skolēnus. Informējam, ka izstādes iekārtojumā ņemtas vērā bērnu intereses, uztveres spējas un paradumi. Viņi sastapsies ar piemērotu eksponātu izvietošanas augstumu un iespēju radoši darboties, kas ļaus bagātināt muzeja apmeklējuma pieredzi.

Bērnudārzu grupas un sākumskolas skolēnu klases aicinām pieteikties muzejpedagoģiskajai programmai “Kā top ilustrācija”, kura tiek organizēta izstādes “Bilžu stāsti” ietvaros.

16. februārī plkst. 13:00 un 15:00 aicinām uz meistarklasēm “Ķekatnieku gājiens”, kuras vadīs pati māksliniece, ilustratore Gundega Muzikante.

Uz nodarbībām un meistarklasi lūdzam pieteikties pa tālruni 25665538. Dalības maksa: pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas, skolēniem 1,00 EUR, pieaugušajiem 2,50 EUR.

Uzgaidiet... loading