Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma "Mērijas ceļojums"

31.05.2018

Alūksnes muzejs aicina 31.maijā plkst.17:00 noskatīties Kristīnes Želves dokumentālo spēlfilmu „Mērijas ceļojums”.

Muzeju dienas un Muzeju nakts mēnesi noslēgsim ar stāstu par jaunu sievieti Mēriju Grīnbergu, kura Otrā pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekcijas.

Ja nebūtu bijis jaunas sievietes, daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas. Mērija Grīnberga kā brīvprātīgā 1944. gadā devās līdzi ešelonam ar Latvijas mākslas vērtībām un kopā ar tām atgriezās Rīgā. Vācu okupācijas spēki dārgumus centās izvest, padomju okupācijas spēki atveda atpakaļ, bet Mērija savu pienākumu izpildīja līdz galam. Filma, kas veidota pēc Mērijas mātes rakstītajām dienasgrāmatām, atklāj gan Mērijas Grīnbergas neparasto likteni, gan mūsu valsts vēstures pagriezienus.

Pasākuma īpašais viesis filmas režisore, TV raidījuma "100 grami kultūras" vadītāja Kristīne Želve. Sarunā ar režisori apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par filmas tapšanas procesu, izmantotajiem vēsturiskajiem avotiem, mūziku un mākslas darbiem, par Mērijas Grīnbergas personību un ievērojamo, Latvijas vēsturē nozīmīgo Grosvaldu – Grīnbergu dzimtu.

ALŪKSNES MUZEJS
Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Dizains un izstrāde
Uzgaidiet... loading