Atvērto durvju dienas Alūksnes Jaunajā pilī

24.05.2018

Lai izgaismotu daudzveidīgo un bagāto Eiropas kultūru, Eiropas Savienība 2018. gadu ir pasludinājusi par Eiropas Kultūras mantojuma gadu. Viena no Latvijas kultūrvēsturiskajām vērtībām ir mūsu pilis un muižas, kas ir unikāla vietas, kur satiekas vēsture, kultūra un māksla. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un veicinātu interesi par pilīm un muižām, Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros  Eiropas Vēsturisko Ēku Asociācija (European Historic Houses Association, EHHA)  no 24.-27. maijam Eiropā rīko Atvērto durvju dienas ar aicinājumu “Mana māja, Jūsu mantojums” (Our House, Your Heritage).

Sekojot EHHA aicinājumam, Latvijas Piļu un Muižu asociācija un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija 2018. gada 24.-25. maijā organizē Atvērto durvju dienas Latvijas pilīs un muižās, tādējādi vēloties iepazīstināt plašāku Latvijas sabiedrību ar šī kultūras mantojuma vēsturi un situāciju mūsdienās, kā arī rosināt interesi par turpmākajām izmantošanas iespējām.   Pasākumā piedalīsies 39 kultūrvēsturiskās ēkas no visas Latvijas. Alūksnes novadu pārstāvēs Alūksnes Jaunā pils.

Lai veicinātu padziļinātu jauniešu interesi par kultūras mantojuma objektiem, kā arī iesaistītu sava novada uzņēmējdarbības veicināšanā un tūrisma attīstības plānošanā, Atvērto durvju dienu laikā skolēni tiek aicināti piedalīties aizraujošā konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai“.  Konkursa ietvaros skolēniem ir jāapmeklē tuvākā pils vai muiža un jāsagatavo biznesa plāns tās attīstībai.

 

Alūksnes muzeja Atvērto durvju dienu programma – Alūksnes Jaunā pils

24.maijā

11:30 „Alūksnes Jaunās pils arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija un pirmā stāva restaurācija”, tikšanās ar arhitekti Ināru Caunīti

12:15 „Alūksnes Jaunās pils Fortepiano istabas restaurācija”, tikšanās ar restauratori Lolitu Hermsu

13:00 Ekskursija pa Alūksnes Jauno pili gida pavadībā

16:00 „Alūksnes Jaunās pils arhitektoniski mākslinieciskā inventerizācija un pirmā stāva restaurācija”, tikšanās ar arhitekti Ināru Caunīti

12:45 „Alūksnes Jaunās pils Fortepiano istabas restaurācija”, tikšanās ar restauratori Lolitu Hermsu

17:30 Ekskursija pa Alūksnes Jauno pili gida pavadībā

 

25.maijā

11:00 Ekskursija pa Alūksnes Jauno pili gida pavadībā

15:00 Ekskursija pa Alūksnes Jauno pili gida pavadībā

Aicinām apmeklēt Atvērto durvju dienas „Alūksnes Jaunā pils” un piedalīties konkursā „Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”!

Pielikumā pievienojam konkursa nolikumu.

Apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš.

ALŪKSNES MUZEJS
Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Dizains un izstrāde
Uzgaidiet... loading