Izstāde "Bērnības laiks. Toreiz un tagad"

22.05.2018

Bērnības laiks ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Mēs visi nākam no bērnības, kur jautri gavilē smieklu zvani, kur saule sirsniņā kāpj un mīlestība maigi apņem bērnus un mājas.

Bērnības atmiņas mūs pavada visu mūžu, mēs taču bieži labprāt atgriežamies savā bērnībā domās, sapņos, jo tas bija mazāk atbildīgs, bezrūpīgāks, brīnumaināks laiks. Taču arī kļūstot pieaugušiem, ir jāsaglabā “savs iekšējais bērns”-  prasme brīnīties, ar interesi un aizrautību ļauties apkārt notiekošajam…

Izstādē “Bērnības laiks. Toreiz un tagad” apskatāmi priekšmeti un lietas, kas raksturo un padara bērnības laiku tik neaizmirstamu un emocijām bagātu. “Izstādē satiekas dažādu paaudžu bērnības lietas”, un mēs varam salīdzināt un apjaust, kā laika gaitā ir mainījusies mūsu sadzīve, kā tā ir modernizējusies, kā ir mainījušās vērtības, bet pāri visam ir bērnības laiks ar atmiņām, liecībām, kuras ir iespēja nodot un parādīt saviem bērniem un mazbērniem.

Izstāde tapusi sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem, kuri labprāt dalījās ar savām bērnības lietām un, kuras ir  skatāmas izstādē.

Vēlamies, lai šajā izstādē, katram caur sajūtām un atmiņām, kaut uz mirkli, būtu iespēja aizceļot atpakaļ laikā uz savu bērnības zemi…

ALŪKSNES MUZEJS
Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Dizains un izstrāde
Uzgaidiet... loading