Skatīt visus ierakstus

Pils iela 58

08.04.2019

Divstāvu ēka Pils ielā 58 zināma kā Aleksandra Odinska māja. Muzeja izrakstu kartotēkā pieejama informācija, ka 20. gs. 20. – 30. gados ēkas 1. stāvā tika atvērts veikals “A.& G. Odinskij”, savukārt 2. stāvā ierīkoti dzīvokļi. Tāpat kā citi namīpašnieki, arī A. Odinsksis savu namu izīrēja citiem uzņēmējiem. Tā laika periodikā var lasīt, ka ēkas 1. stāvā atradās dažādas tirgotavas un darbnīcas, piemēram, A. Vītola kungu un dāmu frizētava, L. Alksnītes frizētava, K. Zariņa sedlinieku tapsētāja darbnīca, J. Branka pulksteņu tirgotava un darbnīca.

Līdzīgi kā citas rindu mājas Pils ielā, arī šī ēka cieta 1940. gada 5. jūlija ugunsgrēkā, bet tagadējā celta uz Odinska mājas pamatiem. Padomju gados šeit tika ierīkots ugunsdzēsēju depo, ēka paplašināta un pielāgota ugunsdzēsēju darba vajadzībām,  uzceltas piebūves auto novietnei, kā arī tornītis ugunsdzēsības šļūteņu kaltēšanai. 1. stāvā atradās dežūrējošās daļas, savukārt 2. stāvā – virsnieku telpas.

Vēl nesenā pagātnē ēkā mājvieta bija pašvaldības aģentūrai “Spodra”, savukārt šobrīd rosība ir vien ēkas piebūvētajā daļā (pagalma pusē), kur atrodas auto mazgātava un skaistumkopšanas salons.

Uzgaidiet... loading