Leļļu izstāde Alūksnes muzejā. (Ilona Jahimoviča)

09.09.2021
Latvijas Radio 4 raidījumu ciklā "Skaņas. Domas. Tikšanās.'' žurnāliste Ilona Jahimoviča pievilcīgi, gleznaini un ar lielu cieņu pret latvisko mantojumu iepazīstina ar Alūksnes muzejā aplūkojamo miniatūro latviešu tautas tērpu kolekcijas izstādi „No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”. To veido 120 lelles latviešu novadu tautas tērpos, kurus darinājusi trimdā ASV dzīvojusī mūsu novadniece Austra Linde. Miniatūro tautas tērpu darināšana bija Austras Lindes hobijs, pacietīgs roku darbs no brunču aušanas līdz krekla apkaklītes izšūtajam vissmalkākajam krustdūrienam. Muzejā lellītes izkārtotas pēc tautas tērpu piederības Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem – Vidzemes, Latgales, Zemgales, Augšzemes, Kurzemes (1939. gada Latvijas novadu teritoriālais iedalījums). Katra novada tautas tērps vēsta par tā darināšanas un valkāšanas īpašībām un ļauj izvērtēt, cik daudzveidīgs un krāšņs ir latviskais mantojums.
Paldies Ilonai Jahimovičai par iespēju plašam klausītāju lokam pastāstīt par šo brīnišķīgo kolekciju.
Aicinām noklausīties raidījumu un apmeklēt Alūksnes muzeju un redzēt miniatūro latviešu tautas tērpu kolekciju klātienē.

https://lr4.lsm.lv/lv/raksts/zvuki-misli-vstrechi/radioekskursija-s-ilonoy-yahimovich.-vistavka-kukol-v-aluksnensk.a148500/

 

ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk