Pētnieciskais darbs

ALEKSANDRS ĶESTERIS ALEKSANDRS ĶESTERIS

Lāčplēša dienā godinām mūsu novadnieku Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Aleksandru Ķesteri, kurš apbalvots par 1919. gada cīņu pie Dundagas, Cīrulīšu kalnos. Vēlāk bijis kaprālis 7. Siguldas kājnieku pulkā, kur pakāpeniski paaugstināts par virsnieka vietnieku.

Vairāk
ROBERTS ĶELLE ROBERTS ĶELLE

Šomēnes stāsts par Robertu Ķelli – aktīvu sabiedrisko darbinieku, nenogurstošu un pašaizliedzīgu pašvaldības departamenta pilsētu nodaļas vadītāju, kurš aktīvi piedalījās arī Alūksnes pilsētas pašvaldības dzīves organizēšanā un sniedza savu artavu pilsētas tiesību iegūšanā.

Vairāk
JĀNIS ZĪBIŅŠ JĀNIS ZĪBIŅŠ

Šomēnes, laikā, kad pēc saulainās vasaras atkal atsāktas skolas gaitas, godinām skolotāju un gara gaismas nesēju JĀNI ZĪBIŅU.

Vairāk
ROBERTS ŠLOSS ROBERTS ŠLOSS

Šomēnes stāsts par uzņēmēju, linu vērptuves, kokzāģētavas, dzirnavu un elektrostacijas īpašnieku, kā arī rosīgu sabiedrisko darbinieku Alūksnē – Robertu Šlosu.

Vairāk
ARVĪDS GRĪBNERS ARVĪDS GRĪBNERS

Vēl līdz 26. jūlijam Alūksnes muzejā skatāma mūsu novadnieku, glezniecības vecmeistaru gleznu izstāde "Novadnieki iedvesmo". Mākslas darbu vidū arī Arvīda Grībnera gleznotais Lūcijas Sāgamežas Nāgeles portrets. Vēl daudz sapņu, cerību un mērķu talantīgajam māksliniekam bija jāsasniedz, diemžēl pāragri pārrāvās viņa mūžs.

Vairāk
JĀNIS BIĶIS JĀNIS BIĶIS

Šomēnes, tuvojoties gadskārtas svētkiem – Jāņiem – godināsim novadnieku zinātnieku un profesoru Jāni Biķi. Lielu ieguldījumu sava mūža laikā viņš devis gan pedagoģiskajā darbā, gan arī ģeodēzijas zinātnē. 

Vairāk
ALBERTS GRĪVNIEKS ALBERTS GRĪVNIEKS

Klāt maijs – mēnesis, kad Alūksnes parkos krāšņas dejas sāk Alberta un Alvita Grīvnieku meistarotās strūklakas. Gadu gadiem tās priecējušas alūksniešu un arī pilsētas viesu sirdis. Šodien piemiņu Alūksnē par Albertu Grīvnieku glabā gan strūklakas, gan vējrādītājs ar uzrakstu “Alberts”, kuru viņa kādreizējie kolēģi no komunālo pakalpojumu uzņēmuma “Rūpe” uzstādīja objektā, kur bija aizritējušas daudzas meistara darba dienas. Piemiņu glabā arī dēls Alvits Grīvnieks, kurš ir mantojis tēva mīlestību pret strūklakām un ir tehniskais autors 2002. gada augustā Alūksnē atklātajām atjaunotajām un ar gaismas efektiem papildinātajām strūklakām.  


Vairāk
OTTO (GUSTAVS) DREIMANIS OTTO (GUSTAVS) DREIMANIS

Šomēnes stāsts par Imantas pulka kareivi Otto (Gustavu) Dreimani, kura jaunības gadi aizvadīti Alūksnes pusē. 

Par to, kādi iespaidi gūti dienesta laikā Tālajos Austrumos un mājupceļā, vēsta ģimenes foto arhīvs un atmiņas, kuras rūpīgi glabā Otto mazmeita Baiba Dreimane. Paldies Baibai par mums izstāstīto vectēva dzīvesstāstu, kā arī vēstures liecību glabāšanu un godāšanu.

Vairāk
LEO KOKLE LEO KOKLE

Gleznotājs, portretists, jauno mākslinieku darba izstāžu tradīciju iniciators, tautā populārs un iemīlēts mākslinieks, viens no talantīgākajiem sava laika gleznotājiem - LEO KOKLE.

Vairāk
LŪCIJA SĀGAMEŽA NĀGELE LŪCIJA SĀGAMEŽA NĀGELE

Dzejniece un nacionālās  pretošanās kustības “Tālavas sili” dalībniece Lūcija Nāgele Sāgameža. 

Vairāk
GOTFRĪDS MĪLBERGS (SKUJU FRĪDIS) GOTFRĪDS MĪLBERGS (SKUJU FRĪDIS)

Teicams humorists un rakstnieks, pedagogs, redaktors, jaunsaimnieku un sīkgruntnieku partijas biedrs. 2., 3. un 4. Saeimas deputāts, Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, brīvprātīgs latviešu strēlnieks un Latvijas armijas karavīrs. Dedzīgs savas valsts patriots. Tik daudzpusīgs un radošs bijis mūsu novadnieks Gotfrīds Mīlbergs jeb Skuju Frīdis. 2022. gada 12. janvārī Gotfrīdam Mīlbergam apritēja 135.

Vairāk
RŪDOLFS VĒTRA RŪDOLFS VĒTRA

Mākslinieks un dzejnieks Rūdolfs Vētra.

Vairāk
ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]