Sadarbības

2011.gada maija beigās Pavlovskas muzejrezervātu Krievijā apmeklēja Alūksnes novada domes deputāts Ainars Melders, pašvaldības ainavu arhitekts Agris Veismanis un projektu vadītājas Inese Zīmele – Jauniņa un Santa Supe.

Pavlovskas muzejrezervāts līdzīgi kā Alūksnes muižas parks, ir veidots ainavu jeb angļu stilā. Pavlovska bija Krievijas imperatora Pāvila I un viņa ģimenes vasaras rezidence. Alūksni un Pavlovsku vieno arī tas, ka Alūksnes muižas barons Burhards fon Fītinghofs kalpojis par kambarsulaini Pāvila I galmā. Alūksnes parks ir gandrīz kā Pavlovskas parka kopija, piemēram, Pavlovskā ir Apollona arkāde, bet Alūksnes parkā bijis Apollona krūšutēls, abos parkos atrodas mauzoleji, obeliski un strūklakas.

Pavlovskas parks ir izveidots 18.gs. beigās. Tas ir ievērojami lielāks par Alūksnes parku, jo aizņem apmēram 600 hektārus lielu teritoriju. Pavlovskas muzejrezervāta kompleksā ietilpst parks un pils, pie kuras izveidots regulārais (itāļu) dārzs. Ja Alūksnes muižas parkā ir daudz eksotisko koku stādījumu, tad Pavlovskā parka veidotāji pieturējušies galvenokārt pie principa – labu efektu panākt ar vietējiem dabas resursiem, neveidojot lielu stādījumu daudzveidību, taču arī vietējās floras augi vesti no Somijas, Holandes un Maskavas. Īpašu akcentu Pavlovskas parkam piešķir upe Slovjanka, līdzīgi kā Alūksnē parka akcents ir ezers. Parkā ir dažādas skulptūras un arhitektoniskas būves, kas piešķir īpašu noskaņu. Lai no postījumiem pasargātu gan parku, gan tajā esošos apskates objektus, teritoriju apvij dekoratīva metāla sēta.

Alūksnes novada pašvaldība 2011.gada 15.septembrī noslēgusi vienošanos par sadarbību ar Sanktpēterburgas kultūras iestādi valsts muzeju – rezervātu „Pavlovsk”.

Vienošanos parakstīja Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins un Pavlovskas muzeja – rezervāta direktors Nikolajs Tretjakovs. Dokuments par savstarpējo sadarbību parakstīts Sanktpēterburgā, kur darba vizītē uzturējās Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētājs Aivars Fomins un deputāti Ainars Melders un Jānis Nīkrencis.

Noslēgtās vienošanās mērķis ir attīstīt daudzpusējos kontaktus, veicināt sadarbību kultūras, mākslas un izglītības jomā. Tās realizācijai plānots izveidot darba grupu, kura cita starpā noteiks arī prioritāros divpusējās sadarbības virzienus.

Sadarbību abas puses īstenos, realizējot kopīgus projektus sadarbības prioritārajās sfērās, sadarbojoties zinātniskajā darbā, restaurācijā un kultūrizglītības darbā.

Kultūras sadarbības programmā paredzēta muzeju speciālistu pieredzes apmaiņa, zinātnisko konferenču, simpoziju un diskusiju organizēšana, publikāciju sagatavošana un izglītojošās darbības īstenošana, kultūras un izglītojošo pasākumu rīkošana, kā arī Alūksnes Jaunās pils parka un Pavlovskas muzeja – rezervāta teritorijā ietilpstošo ēku un teritoriju restaurācijas projektu realizācija.

Īstenojot noslēgto vienošanos, Alūksnes novada pašvaldība un Pavlovskas muzejs – rezervāts regulāri apmainīsies ar informāciju par kultūras, ekonomikas, tūrisma un starptautiskās sadarbības sfērā notiekošiem pasākumiem, izstrādās starptautiskus projektus investīciju piesaistei, rīkos regulāras tikšanās, seminārus un konsultācijas.

Uzgaidiet... loading