Izglītojošas nodarbības

Izglītojošas un radošas nodarbības Alūksnes muzejā: 

Maksa par muzejpedagoģisko programmu: pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas, skolēniem – 1,00 EUR, pieaugušajiem – 2,50 EUR.

Uz muzejpedagoģiskajām programmām un apmeklējumiem grupās, lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruni 25665538, 64381321 vai e-pastu muzejs.info@aluksne.lv

“Nāc ciemos pie Lieldienu zaķa!”

“Nāc ciemos pie Lieldienu zaķa!”

No 17. marta līdz 3. aprīlim “Nāc ciemos pie Lieldienu zaķa!”

Programma paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Iepazīsimies ar Lieldienu tradīcijām, meklēsim un krāsosim olas. Programma iekļauta iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumā.

Programmai lūdzam pieteikties pa mob. +371 25665538

Skaistiem dzīves mirkļiem

Skaistiem dzīves mirkļiem

Alūksnes majestātiskums, dabas veldze un krāšņums iedvesmo skaistiem dzīves mirkļiem. Ja savā kāzu dienā Jums ir vēlme pabūt mirkli divatā, piedāvājam Alūksnes Jaunās pils apartamentos mūzikas pavadījumā baudīt šampanieti, rakstīt mīlestības vēstules un nostiprināt tās ar baronu Fītinghofu zīmogu. (Programmas pieteikums pa mob. +371 25665538)

Baronu fon Fītinghofu viena no mīļākajām un aizraujošākajām spēlēm bija krokets. Mēs aicinām jauno pāri uzspēlēt stilizētu kroketa spēli un, aktīvi darbojoties kāzu viesiem, iepazīt baronu vaļaspriekus un dzīves stilu. (Programmas pieteikums pa mob. +371 25135057)

Saulainā un siltā laikā ir iespēja organizēt laulību ceremoniju Alūksnes Jaunās pils dārzā vai Muižas parkā pie Aleksandra paviljona, Pomonas tempļa vai narcišu pļavā pie Putnu paviljona.

Vietas pieteikšana un maksa par izmantošanu jāveic Alūksnes novada pašvaldības aģentūrā “Spodra”. Papildus informācija šeit: 

https://aluksne.lv/index.php/pasvaldiba/socialas-un-citas-iestades/pasvaldibas-agentura-spodra/

Īpašās dienas skaistākos mirkļus jaunajam pārim piedāvājam izbaudīt, dodoties ar velorikšu romantiskā svētku izbraucienā (Pakalpojuma cena– 15,00 EUR/1h).

Alūksnes muzejā ir iespēja iznomāt kāzu ceremoniju galdu un galdautu, četrdesmit baltus koka krēslus, trīsdesmit laternas ar statīviem un arku. (mob. +371 25665538)

Izvēlieties īpašai dienai īpašu vietu!

Barona laboratorija

Barona laboratorija

Mērķis: veidot izpratni par Alūksnes Muižas parka floras un faunas bagātībām.

''Teatrāli- izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos “Pieci likteņstāsti”

''Teatrāli- izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos “Pieci likteņstāsti”

Mērķis: veicināt skolēniem izpratni par padomju varas īstenoto deportāciju norisi, latviešu dzīvi izsūtījumā, akcentējot nacionālās identitātes saglabāšanu un deportāciju radītās sekas Latvijas vēstures un kultūras attīstībā.

"Arheoloģija"

"Arheoloģija"

Mērķis: veidot izpratni par arheologu darbu, arheoloģiskajiem izrakumiem Alūksnes novadā.

"Livonijas ordeņa pils"

"Livonijas ordeņa pils"

Mērķis: veidot priekšstatu par Livonijas ordeņa pils vēsturi un notikumu likumsakarībām, veicināt interesi par pilsētas vēsturi.

"Iepazīsim Alūksni"

"Iepazīsim Alūksni"

Mērķis: iepazīties ar Alūksnes pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu.

 "Pa Fītinghofu pēdām"

 "Pa Fītinghofu pēdām"

Mērķis: iepazīties ar baronu Fītinghofu dzimtas atstāto kultūrvēsturisko mantojumu Alūksnē.

 "Tautumeitas pucējas"

 "Tautumeitas pucējas"

Mērķis: iepazīties ar latviešu tautas tērpu, tā sastāvdaļām, nēsāšanas tradīcijām un novadnieces Austras Lindes kolekciju - 120 lellēm Latvijas novadu tautas tērpos ekspozīcijā „No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”.

Vasaras, rudens, ziemas un pavasara saulgriežu svinēšanas tradīcijām veltītas programmas 

Vasaras, rudens, ziemas un pavasara saulgriežu svinēšanas tradīcijām veltītas programmas 

Programmu saturs un forma katru gadu mainās, saglabājot mērķi -  iepazīstināt pirmsskolas vecuma bērnus un skolēnus ar latviešu tautas tradīcijām saulgriežu svētku svinēšanā.

Uzgaidiet... loading