Izstādes un ekspozīcijas

Izstādes un ekspozīcijas

07.12.2019
keyboard_arrow_down

Stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas personālizstāde “Ledus ir salts un silts”

Ledus kā stikls, stikls kā ledus, tas tik ļoti piestāv ziemas un svētku sajūtai. 
Māksliniece saka: "Izstāde "Ledus ir salts un silts" Alūksnes muzejā ir veltījums stiklam. Tā pauž nezūdošu prieku par materiālu, nebeidzamajām iespējām to atklāt arvien no jauna. Stikls kā tūkstošveidis pavadījis visus manus radošās karjeras gadus, lai nevienā brīdī nevarētu sev atzīt: "lūk, varu apstāties - viss jau pateikts un atklāts". Tādēļ izstādi, kas ietiecas svētku laikā, vēlos atzīmēt kā pateicības mirkli šim burvīgajam materiālam.
Prieks, kas caurauž izstādē aplūkojamos darbus, nebūt nav viengabalains. Tas ietver pārdomas un grūtības, ko rada cietais un trauslais materiāls ar dažādajām dabām un raksturiem. Tās labi pazīstamas ikvienam, kurš mēģinājis savu radošo ieceri atveidot stiklā. Tomēr rezultāts vienmēr ir viegls un brīnumains. Ledus – stikls, stikls – ledus, tas tik ļoti piestāv šim svētku laikam.

Izstāde Alūksnes muzejā skatāma no 07.12.2019. līdz 31.01.2020.

16.05.2019
keyboard_arrow_down

Viļņa Blūma fotoizstāde "Alūksne toreiz un tagad"

Izstādē vecmeistaru fotogrāfijās redzama Alūksne gan 20. gs. sākumā, gan pirmās brīvvalsts laikā, savukārt alūksnietis fotogrāfs Vilnis Blūms uzlūko šīs vietas ar šodienas skatījumu. Izstādē vienuviet skatāmas pilsētas ainavas pirms apmēram 100 gadiem un šodien. Fotogrāfijas ļauj salīdzināt un ieraudzīt, kā laika ritējums ietekmējis ielu infrastruktūru, pilsētvidi, dažādu ēku izskatu un to, kas tajās atradies. Dažas ēkas ir saglabājušās līdz mūsdienām, citas – gājušas bojā, bet daļa no tām piedzīvojusi atjaunošanas darbus pēc 1940. gada Lielā ugunsgrēka.

31.05.2018
keyboard_arrow_down

19.gs. muižkungu guļamistaba

Muižkungu guļamistaba, veidota no 19.-20. gs. interjera
mēbelēm eklektikas stilā, kas sevī apvieno dažādu stilu
un laikmetu sajaukumu, un bīdermeijera stilā, kas ir
vienkāršota interpretācija ampīra stilam, kur tiek izcelts
koksnes dabīgais skaistums, izturība, praktiskums un
ērtība.

Mēbeles no Jāņa Medmana privātās kolekcijas!

Uzgaidiet... loading