Izstāde "VEF-14"

30.05.2015

2015.gada 30.maijā 16:00 Alūksnes muzejā atklāj izstādi „VEF-14”, kas atspoguļo 50 gadu pārskatu kopš savulaik lielākās valsts elektrotehniskās ražotnes VEF Alūksnes ceha izveidošanas.

„Alūksnes VEF-14 cehs tika izveidots 1965. gadā, kad Alūksnes rajona nebija, bet Alūksne tolaik ietilpa Gulbenes rajonā. Teritorijā, kur veidojās cehs, toreiz darbojās Valmieras mēbeļu fabrikas Alūksnes cehs, bet pirms tam te bija Alūksnes rūpkombināta mēbeļu darbnīcas.”  „Jau ceha dibināšanas sākumā te strādāja ap 80 cilvēku, bet pēc pieciem gadiem te darba vietas bija atraduši jau vairāk kā 400 alūksniešu un tuvējo ciemu iedzīvotāji.” (vēsturniece - Vija Miķelsone)   

Izstāde veidota no divām daļām un izvietota Jaunās pils kompleksa vēsturiskajās ēkās: Apaļajā tornī un Ledus pagrabā. Kā ievads un pirmā izstādes daļa ir apkopota informācija par VEF vēsturi un struktūru, atspoguļojot zināmākās personības, ražošanas iecirkņus, darba vidi un saražoto produkciju. Otra izstādes daļa veidota balstoties uz kolektīvām paražām, ietverot tādas tēmas kā sports, pašdarbība, sabiedriskās aktivitātes, un ar šiem apkopotajiem materiāliem tiek vērsta uzmanība uz cilvēciskām sajūtām un emocijām, ko sniedz šī "kopā būšana".

Uzgaidiet... loading