ALŪKSNES MUZEJS PIEDĀVĀ

05.05.2016

 Alūksnes muzejs

Pils iela 74, Alūksne

Tālr. 64381321, mob: 25665538

www.aluksnespils.lv

muzejs.info@aluksne.lv

 P I E D Ā V Ā

 IZSTĀDES UN PASĀKUMI

 6. maijā plkst.16:00izstādes atklāšana "Lins + māls". Izstādē varēs aplūkot Alūksnes, Gulbenes, Rēzeknes un Daugavpils meistaru izstrādājumus no lina un māla.

 • Izstāde "Radio uztvērēji"Latvijā ražotie radio aparāti no Pētera Zālīša privātkolekcijas.
 • "Ārsts ārstē cilvēku, vetārsts – cilvēci" veterinārārstu izstāde par godu Pasaules Veterinārajai dienai (Apaļajā tornī).
 • 21.maijs plkst. 18:00 "Muzeju nakts"

plkst. 17:00 Grestem 140! Lekcija par skolotāju un vairāku muzeju dibinātāju Jāni Gresti (24.06.1876 – 02.02.1951)

plkst. 18:00 izstādes "Dzelzs jākaļ kamēr karsta" atklāšana pils Ledus pagrabā. Izstādē apskatāmi kalēja Laimoņa Bāliņa darbi no privātkolekcijas un krājuma priekšmeti no Alūksnes muzeja.

no plkst. 19:00

 • Konkurss "Durvis uz Alūksni"
 • "Iemīlies Alūksnē, dabā, cilvēkos" – mīlestības vēstules rakstīšana ar tinti vecajā drukā
 • "Jauna elpa" - durvju mālēšana pils pagalmā
 • Izstāde "1905. gada notikumi Jaunās pils pagrabos"

Pastāvīgās ekspozīcijas 

"Asaru senkapi". Jaunajā ekspozīcijā iespēja redzēt unikālus priekšmetus, kuri atrasti Asaru senkapos un atvesti no restaurācijas Lietuvā.

Alūksnes vēsturiskā un arheoloģiskā ekspozīcija „Laikmetu mielasts". Ekspozīcija, kas sadalīta sešās tematiskās daļās, apmeklētāji var iepazīties ar Alūksnes vēsturi Latvijas un pasaules kontekstā.

„Leo Kokle. Mākslinieka istaba". Gleznotājs, portretists, jauno mākslinieku darbu izstāžu tradīcijas iniciators, tautā populārs un iemīlēts mākslinieks, viens no talantīgākajiem sava laika gleznotājiem.

„Totalitārā režīma cietušo piemiņas istaba". 1941., 1949. gada represiju atceres ekspozīcija.

„Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki". Atmiņas par laiku, kad Alūksnes parkā bija skulptūrdārzs, kurā atradās tēlnieču L. Līces, V. Mikānes, G. Grundbergas veidotie darbi.

VELORIKŠA

 Alūksnes muzejs piedāvā izbraucienu ar velorikšu! Uzdāvini vasarīgu un neaizmirstamu dāvanu sev vai kādam citam! Ekskluzīva iespēja iepazīt Alūksnes muižas parku, tā mazās arhitektūras formas un skaistos dabas skatus! Cena – viens izbrauciens 15,00 EUR (aptuveni viena stunda).  

MUZEJPEDAGOĢISKĀS PROGRAMMAS

 Ekskursija pa Alūksnes muižas parku (23., 24., 30., un 31. maijā)  vēsturnieka pavadībā. Iespēja iepazīties ar parka vēsturi un aplūkot mazās arhitektūras formas. Mērķauditorija – dažāda vecuma bērni.

 "Ko ēda, kur dzīvoja un ar ko nodarbojās Alūksnes iedzīvotāji aizvēsturē". Praktiskā nodarbība – darbošanās ar mālu. Mērķauditorija 1. - 5. klase, 6. - 12. klašu skolēni un pirmsskolas vecuma bērni.

 • "Iepazīsti Alūksni"– foto orientēšanās pa Alūksni, dažādu ēku vēstures izzināšana. Praktiskā nodarbība – ēku meklēšana, fotografēšanās, atbildes uz kontroljautājumiem. Mērķauditorija 5. – 12. klase.
 • Lekcija "Kā strādā vetārsts"Apaļajā tornītī, kur uz vasaras sezonu ir apskatāma veterināro darbinieku veidotā izstāde "Ārsts ārstē cilvēku, veterinārārsts – cilvēci". Veterinārie darbinieki iepazīstinās ar vetārstu darbu, to specifiku un darba instrumentiem. Mērķauditorija 5. – 12. klase.
 • Lekcija "Radio uztvērēji"iespēja uzzināt radio aparātu vēsturi Latvijā, to attīstības gaitu un tehnisko uzbūvi. Praktiskā nodarbība – radio aparāta rekonstrukcija. Lekcija pieejama no 27. maija.
 • Kāzu un jubileju programma

 

 

Uz muzejpedagoģiskajām programmām, velorikšu un apmeklējumiem grupās, lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruni 25665538, 64381321 vai e-pastu muzejs.info@aluksne.lv.

Uzgaidiet... loading