Kristapa Zariņa personālizstāde

01.02.2016
2016. gada 3. februārī 16:00 Alūksnes muzejā tiek atklāta mākslinieka un Latvijas Mākslas Akadēmijas prorektora Kristapa Zariņa glezniecības darbu izstāde, kā arī izstādes apmeklētājiem būs iespēja tikties ar talantīgo un pieredzes bagāto mākslinieku.
 
„Kristaps Zariņš strādā ar krāsu un reālismā balstītu formu, kuru vienlaikus mēģina apvienot ar plaknes glezniecību. Viņa izvēlētā forma visbiežāk ir sievietes tēls, kas pārtop gan mitoloģiski spēcīgā personāžā Judītē, gan kariatīdēs, gan vijīgos ziedos, vai laikmetu personifikācijās. Brīžiem sieviete ir tikai sieviete, bet citreiz tās augums tiek transformēts par fonu lieliskām krāsu, siltā un vēsā saspēlēm. Kristapa glezniecība ir atraisīta un draudzīga. Tajā netrūkst savas ironijas devas, vai ugunīgas emocijas, tomēr saturs nekad nav dominējošs. Sarkano viņš jūt vislabāk. /Ilze Žeivate, 2007./ ""Kristapa Zariņa gleznām piemīt nevaldāma jautrība. Darbiem piemītošais raksturs dzīvīgi vibrē starp stilizētajiem sieviešu ķermeņiem visā to piesātinātajā pievilcībā un ornamentāli abstraktajām zīmēm." /Harula Economopoulus, 1999./”
 

Kristapa Zariņa personālizstāde apskatāma no 2016. gada 3. februāra līdz 2016. gada 5. martam, Alūksnes muzejā, Alūksnē Pils ielā – 74.
Mākslinieks Kristaps Zariņš dzimis 1962. gadā, Rīgā. 1980. gadā absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, 1986. gadā ieguvis bakalaura grādu Latvijas Mākslas Akadēmijas- glezniecības nodaļu – prof. Imanta Vecozola vadībā, No 1989. gada līdz 1990 gadam studējis Universite de Paris Ì - Pantheon Sorbonne, Francijā – Parīzē. 1992. gadā ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Latvijas Mākslas Akadēmijā strādā no 1986. gada - sākotnēji kā pasniedzējs, vēlāk: docents, profesors, Figurālās glezniecības meistardarbnīcas vadītājs, senāta loceklis, Glezniecības katedras vadītājs, Vizuālās mākslas nodaļas vadītājs. No 2007. gada strādā Latvijas Mākslas akadēmijā kā prorektors. No 1993. gada līdz 2000. gadam bijis Starptautiskās mākslas asociācijas B-13 dalībnieks. No 1987. gada līdz šim brīdim ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. 2004. gadā piešķirts Itālijas Prezidenta Republikas ordenis Cavaliere neil Ordine „Al mento delle Repubblica Italiana”. Māksliniekam Kristapam Zariņam ir bijušas neskaitāmas izstādes Latvijā un ārzemēs, tajā skaitā: Lietuvā, Vācijā, Čehijā, Francijā, Dānijā, Ungārijā, Marokā, Nīderlandē, Krievijā, Šveicē, Baltkrievijā, Sicīlijā, Libānā, Belģijā, Japānā, ASV.
Uzgaidiet... loading