Alūksnes muzejs atvērts apmeklētājiem

03.06.2021

Ļoti gaidīta ziņa! Alūksnes muzejs no 8. jūnija atkal atvērts apmeklētājiem.

Darba laiks: O.,T., P., S.- 10:00 - 17:00, C. – 10:00 – 18:00, Sv. – 10:00 – 16:00.

Piedāvājam apmeklētājiem jaunumus:

Ilonas Jahimovičas gludekļu un mazgāšanas piederumu privāto kolekciju izstādē “Lielā veļas diena”.

Keramikas amata meistara Uģa Puzuļa jubilejas izstādi, kura atspoguļo keramiķa radošo darbību no skolas laika pirmajiem plastilīna darbiem līdz tradicionālajiem keramikas traukiem ar gaumīgu glazējumu. Izstāde aplūkojama vasaras izstāžu zālē “Ledus pagrabs” no 15. jūnija.

Atjaunoto pastāvīgo vēstures ekspozīciju “Laikmetu mielasts”. Atvērta apmeklētājiem būs no no 22. jūnija.

Aicinām aplūkot arī citas ekspozīcijas un izstādes Alūksnes muzejā:  "Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē", “Leo Kokle. Mākslinieka istaba”, “Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”, “Totalitārajā režīmā cietušo piemiņas istaba”, J. Medmana privātā mēbeļu kolekcijas izstāde “19. gs. muižkungu guļamistaba”, “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”, V. Blūma foto izstāde “Alūksne toreiz un tagad”.

Pasākumi un citas aktivitātes:

Funktierēšanas spēles "Mazatklātā Alūksne" un “Mazatklātā Alūksne 2. Alūksnes muižas robežās” piedāvā pastaigu pilsētvidē, veicot uzdevumus viedtālruņa aplikācijā Actionbound un iepazīstot Alūksnes ēku stāstus. Dalības maksa: pieaugušajiem 2,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 EUR.

No 20. jūnija saulrieta līdz 21. jūnija saullēktam aicinām izbaudīt maģisko saulgriežu nakts burvību un vērot dabas enerģētisko mirkli saullēktā, izejot Alūksnes Muižas parkā vasaras saulgriežu sagaidīšanas ceļu “Sauksim sauli”.

26. jūnijā plkst. 11:00 pastaiga pa Alūksnes Muižas parku. Sākums no Alūksnes Jaunās pils. Dalības maksa: pieaugušajiem 2,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 EUR. Lūdzam pastaigai pieteikties iepriekš pa tālruni 25665538.

Svētku reizēm un vaļasbrīdim Alūksnes muzejs piedāvā izbraucienus pa Alūksnes muižas parku ar velorikšu 1-2 personām!

Virtuālās izstādes Alūksnes muzeja mājas lapā www.aluksnespils.lv:

“100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”. Izstāde ļauj ieskatīties un saprast, kā vēsturiskās norises ietekmējušas un mainījušas pilsētas dzīvi un tēlu, vēstot par norisēm dažādās dzīves jomās laika posmā no 1918. – 2017. gadam.

“No miesta līdz pilsētai”. Klusa, mainīga, pārsteidzoša, kultūrvēsturiskiem notikumiem bagāta. Katram Alūksne ir sava. Bet kāda tā bija pirms vairāk nekā simts gadiem? Izstāde atspoguļo Alūksni no 19. gs. beigām, kad tā vēl bija miests Krievijas impērijas sastāvā, līdz pilsētas tiesību iegūšanas brīdim 1920. gada 2. janvārī.

“Alūksnes ēku foto albums”. Virtuālajā prezentācijā vērojama novadnieku fotogrāfu un foto entuziastu Alūksnes ēku foto fiksācija 2020. gadā, pilsētas simtgadē, no tā skatupunkta, kādu to iemūžinājuši 20.gs. fotogrāfi.

“Kad emocijām nav robežu”. Virtuālo izstādi veido Alūksnes muzeja pamatkrājuma un digitalā krājuma fotogrāfijas, kurās atspoguļoti 20. gs. priecīgi ikdienas mirkļi, svinīgi notikumi, atpūtas brīži, svētki un radošas aktivitātes, kas liek pasmaidīt ikvienam.

"Aiz Tēvzemes robežas". Virtuālā izstāde iepazīstina ar 12 personību un viņu ģimeņu likteņstāstiem. Tie vēsta par dažādiem vēstures notikumiem - kara gaitām, deportācijām un dzīvi izsūtījumā, bēgļu gaitām un dzīvi trimdā, kā arī karjeras iespējām svešumā.

Alūksnes muzejs ārpus muzeja:

 “Laika pavediens”. Izstādē aplūkojama Alūksnes muzeja leļļu kolekcija, kā arī muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo padomju perioda modes tendences. Šo kolekciju 2019. gadā Alūksnes muzejam dāvināja kolekcionāre Tamāra Čudnovska. Izstāde apskatāma Ilonas Jahimovičas un Dmitrija Zaiceva “Tīrīšanas darbnīcā”, Rīgā, Strēlnieku ielā 3. 

 

Uzgaidiet... loading