Alūksnes muzejā atklāj Edītes Pauls - Vīgneres izstādi "Senās mežģīnes"

Alūksnes muzejā izstādē «Senās mežģīnes» interesenti var iepazīties ar tekstilmākslinieces portreta gleznojumiem, kas papildināti ar senām mežģīnēm. Edīte Pauls - Vīgnere stāsta: “Biju izlēmusi pārtraukt darboties tekstilmākslā. No iekrātajiem materiāliem jāatbrīvojas, taču, pārskatot mākslinieces Dainas Dagnijas dāvātās senās kokvilnas mežģīnes, sirdī iezagās žēlums. Nē, kaut kas jāizdomā. Stiprināju mežģīnes pie papīra. Bet mežģīņu valkātājas taču ir sievietes. Es gāju vieglāko ceļu, katrai mežģīnei pievienoju portretu un matu sakārtojumu.” 

Māksliniece atklāj, ka, pašai to negribot, portreti sanākuši līdzīgi dzīvē sastaptiem cilvēkiem, tāpēc māksliniece tiem deva vārdus. Katram portretam dotais vārds ir kā tāda zināma atslēga vai šifrs, kas skatītāju mudina domāt: vai es tādu Annu pazīstu, vai Samantu vai Eimiju? Portretos tiešām ir aktrises un dziedātājas. E. Pauls – Vīgnere atzīst, ka viņai tuvākais no portretiem ir Eimija Vainhausa, kurai vienīgajai viņa piemeklējusi melnas mežģīnes.

Māksliniece neslēpj, ka ļoti neierasta un īpatnēja bija portretu tapšana. “Tas bija ļoti īpatnējs process. Visas sejas veidoju ar zelta krāsu, tad es veidoju viņām matu frizūras. Tas ir tas laikmetīgais, kas ir šajos portretos, bet tas senatnīgais ir mežģīnēs. Es to šādi esmu apvienojusi. Tā nemanot sanāca 44 portreti,” skaidro E. Pauls – Vīgnere.

Mākslinieciski baudāmi un sievišķīgi ir Edītes Paulas Vīgneres radītie sieviešu portreti, jo no tiem strāvo elegance, izsmalcinātība, jutekliskums un viscaur vijas saturīgs, inteliģentas un arodu meistarīgi pārvaldošas personības darbs. Tāda māksliniece ir  - spilgta savā individualitātē, drosmīga tehniski sarežģītu un vērienīgu kompozīciju veidošanā, atvērta dažādiem materiāliem, fundamentāli kolorīta mākslinieciskajā izpausmē. Mums ir liels pagodinājums, ka Edītes Pauls – Vīgneres portretu gleznojumi, priecē Alūksnes  muzeja apmeklētājus.

Izstādē apskatāmi 45 portreti.

Izstāde Alūksnes muzejā atvērta līdz 2018. gada 9. septembrim.

ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]