Barikāžu atceres pasākums "Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri".

20. janvārī pulksten 13:00 pie Alūksnes muzeja uz Barikāžu dienu atceres pasākumu “Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri” tika aicināti barikāžu aizstāvji, laika liecinieki un skolēni, lai skanot dziesmām un atmiņu stāstiem, kopā darbotos un izdzīvotu barikāžu laika notikumus.

1991. gada janvārī no Alūksnes rajona uz Rīgu devās ap 700 cilvēkiem. Katram barikāžu dalībniekam un viņu tuviniekiem tas bija satraukumu un latvietības apliecinājuma laiks.

Pasākums notika sadarbībā ar Alūksnes Kultūras centru un NBS Kājnieku skolu.

Paldies visiem, kuri piedalījās un atbalstīja Barikāžu atceres pasākumu "Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri", īpaši liels paldies barikāžu aizstāvjiem Dainim Svarupam un Armandam Mustam par atmiņu stāstījumiem, Andrim Mičulim par tautā iemīļotu dziesmu izpildījumu un Alvitam Grīvniekam (viens no barikāžu aizstāvjiem un notikumu atspoguļotājiem fotogrāfijās)  par  pasākuma fotoreportāžu (skat. galerijā).

Paldies visiem, kuri piedalījās un atbalstīja Barikāžu atceres pasākumu "Janvāra spelgonī kūp atmiņu ugunskuri"

VELTĪJUMS BARIKĀŽU DALĪBNIEKIEM

Ne slavas dēļ,
Ne tādēļ, lai Jūs godātu,
Bet, zemes mīlestības vadīti,
Jūs barikādēs stāvējāt.

Par savas valsts neatkarību
Jūs Rīgu sargājāt.
Jauns vai vecs,
Ugunskuru sildīti, domājāt:

Lai Bērniem un mazbērniem
Brīva būtu Latvija,
Lai zem sarkanbaltsarkanā karoga
Dzīvotu mūsu nācija.

Alūksnes jaunieši šajā pasākumā izdzīvoja barikāžu laika notikumus, ieklausījās barikāžu aizstāvju stāstījumos un tā laika radio ierakstos, dziedāja dziesmas un praktiski veica uzdevumus, kas ļāva kaut nedaudz rekonstruēt un izjust 1991. gada janvāra nevardarbīgās pretošanās pret militāru pārspēku bīstamo laiku Latvijas ceļā uz brīvību.

ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]