Marienburgas pils noslēpumi -  jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā

2018. gada 13. septembrī Alūksnes Pilssalā Eiropas kultūras mantojuma dienām veltītā pasākumā “Marienburgas pils noslēpumi -  jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā“ bija iespēja iepazīties ar arheoloģisko izrakumu gaitu un rezultātiem.  Pasākums norisinājās Livonijas ordeņa pildrupās, kur šajā vasarā arheoloģiskajos izrakumos piedalījās divpadsmit Alūksnes novada jaunieši arheologa Ulda Kalēja vadībā. Vieta arheoloģiskajiem izrakumiem bija izraudzīta saskaņā ar to, ka projekta “Gaismas ceļš cauri gadsimtiem” ietvaros Alūksnē uzsākta Livonijas ordeņa pils Dienvidu torņa atjaunošana.

Interesenti tika aicināti iepazīties ar Livonijas ordeņa pils vēsturi, veicot dažādus uzdevumus. Arheologs Uldis Kalējs pastāstīja par arheloģisko izrakumu gaidu un iepazīstināja ar atrastajiem priekšmetiem, savukārt arheologs Uģis Urtāns, kurš darbojas vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubā "Rodenpoys", demonstrēja 14. gadsimta apģerbu. Pasākumā bija iespēja arī iepazīties ar AVĢ 12.a klases skolēna Aleksandra Graņicina pieredzi, ko viņš ieguva, vasarā piedaloties arheoloģiskajos izrakumos Pilssalā .

Skolēni tika rosināti pasākumā vērīgi skatīties, uzmanīgi klausīties, fotografēt un filmēt, lai varētu izveidot īsu videomateriālu (1-3 min.), ko līdz 22.septembrim jāiesūta Alūksnes muzejam. Mērķis - rosināt jauniešus iesaistīties vēstures izpētē un popularizēšanā un aicināt to darīt arī citus.

Labāko darbu autorus gaida pārsteiguma balvas gan no Alūksnes muzeja, gan no arheologiem.

ALŪKSNES MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]